سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید    ثبت نام کنید     پرداخت سریع

اینتکس سایت

مرکز فروش محصولات بادی

   0 سبدخرید :
محصولی در سبد خرید موجود نمی باشد.
 

تخت بادی (تخت خواب بادی)

تفاوت بین تخت خواب بادی و تشک بادی

 
تخت خواب و تشک بادی
 
بسیاری از خریداران تخت خواب بادی را بعنوان تشک بادی میشناسند ولی ایندو با هم تفاوت دارند. 
تخت خواب بادی دارای ارتفاع است (مثل تخت خواب چوبی و فلزی) ولی ارتفاع تشک بادی کوتاه میباشد در حدود 20 سانتیمتراست. تعداد طبقات تخت خواب بادی از 2, 3 و 4 طبقه (لایه) تشکیل شده ولی تشک بادی 1 طبقه میباشد.
تشک بادی را میتوان روی تخت چوبی نیز گذاشت ولی تخت خواب بادی نیازی به تخت ندارد، یعنی این محصول هم تخت خواب و هم تشک داشته و با اینکار ارتفاع آن زیاد میشود.
حجم باد تخت خواب بادی بسیار بیشتر از تشک بادی میباشد بهمین دلیل از کیفیت خواب مناسب تری نسبت به تشک بادی برخوردار است و در ضمن تخت خواب بادی دارای لایه های مختلفی در سطوح داخلی خود هستند که این لایه ها شلوغ تر از تشک های بادی است و باعث استحکام بیشتر میشوند.
تحمل وزن تخت خواب های بادی نسبت به تشک های بادی بیشتر میباشد. (البته در بعضی از مدلها)
پس با این تفاسیر متوجه تفاوت قیمت تخت خواب بادی با تشک بادی میشویم.

اختلاف قیمت بین انواع تخت بادی

 
 
اختلاف قیمت تخت بادی
دلیل اختلاف قیمت بین انواع تخت بادی در این است که سطح رویه تمامی تخت های بادی از جیر است ولی سطح دور تا دور آنها متفاوت است، یعنی بعضی از تخت ها از پی وی سی بوده و بعضی دیگر از یک لایه جیر مثل روی تخت خواب دارند
دلیل بعدی این است که بعضی از تخت های بادی دارای پمپ برقی بوده و بعضی دیگر پمپ ندارند و مهمترین دلیل این تفاوت قیمتی در این است که سطح رویه بعضی از آنها از طرح های خاصی که به اصطلاح کامفورت یا خوشخواب میباشد است و بعضی دیگر ساده یا راه راه در طول تخت هستند، ارتفاع بعضی از تخت خواب های بادی از 2 لایه شروع میشود و بعضی از مدل ها 3 یا 4 لایه میرسد و دلیل آخر به بافت های داخلی آنهاست که بافت داخلی ساده، بافت داخلی خوشخواب و بافت داخلی الیافدار سه تقسیم بندی مختلف بین این تخت خواب هاست.
در بافت داخلی ساده محافظ باد با تقسیم بندی های موازی در طول تخت بصورت بالا و پایین باد را بحرکت در میاورند.
 بافت داخلی خوشخواب محافظ بصورت طرح هایی از لوزی و دایره باد را بصورت ضربدری و یا حفره ای از بالا به پایین بین هر لایه از تخت بحرکت در میاورند.
 بافت داخلی الیاف دار نیز محافظ بادی بین تار هایی از نخ ابریشم مصنوعی در حرکت هستند که هر لایه با نخ هایی که از بالا به  پایین تخت بصورت منظم و با تعداد بسیار زیاد کنار همدیگر تشکیل شده اند که لازم به ذکر است که این مدل از سال 2013 به بعد در بعضی از تخت های بادی قابل رویت است که البته بنا بر گفته شرکت اینتکس انقلابی در زمینه تولید انواع تخت بادی در دنیاست.
جنس جیر بعضی از تخت خواب های بادی نیز نسبت به بعضی دیگر دارای تفاوت است چرا که بعضی از آنها دارای جیر کوبیده شده هستند و بعضی دیگر دارای جیر بسیار لطیف و ضخیم که به آنها مخملی نیز گفته میشود. بعضی دیگر هم دارای سطح جیر راه راه و یا همان کبریتی هستند که این سطح رویه نیز از سال 2013 به بعد در بعضی از مدل تخت های بادی دیده میشود. 

نکاتی برای نگه داری تخت خواب بادی
هرگز با نیروی عمود به سطح تخت خواب بادی فشار وارد نکرده و یا روی آن پرش نکنید, این کار از عمر تخت میکاهد.
برای مدت زمان طولانی روی تخت خواب بادی ننشینید اینکار باعث فشار وارد شدن به نقطه مقابل تخت میشود.
با بدن خیس روی تخت بادی دراز نکشید زیرا اینکار باعث میشود نم وارد تخت شده و لایه های داخلی را سست نماید.
تخت بادی را به وسایل گرمایشی نزدیک نکنید.
در صورتی که تخت خواب بادی خود را سوراخ کردید و نتوانستید آنرا پیدا کنید سطح رویی تخت را آب یا کف نزنید.
در صورتی که محل سوراخ شدگی را پیدا کردید حتما از شرکت درخواست لوازم تعمیر کنید و از چسب هایی که در بازار موجود است استفاده نکنید.
هنگام باد شدن تخت خواب بادی روی آن ننشینید اینکار به پمپ برقی تخت فشار وارد میکند.

 تخت خواب های بادی که دارای طرح ها و رنگ های مختلف هستند پاسخگوی سلیقه تمامی مشتریان خود می باشند و به دلیل مزایای خوبی که دارند بازار فروش خوبی را به خود اختصاص داده اند.

انواع تخت خواب بادی

 

تخت خواب های بادی را می توان به پنج گره اصلی تقسیم بندی کرد:
1-تخت خواب بادی ساده

تخت خواب بادی ساده
 
تخت خواب بادی ساده به دلیل بافت داخلی ای که دارند به این نام معروف است. سطح بافت داخلی این تختخواب ها دارای ساختار داخلی موازی هستند که توسط بافت هایی به چند قسمت تقسیم بندی میشوند تا هر قسمت فشار خاصی را متحمل شود.
تعدادی لایه از قسمت پایین تا بالای این تخت خواب ها مشاهده می شود که این لایه ها وظیفه تقسیم بندی باد را بین طبقات فوقانی و تحتانی تخت خواب بادی را دارند. تعداد این لایه ها دو تا 4 لایه می باشد.
سطح رویه این تخت خواب های بادی از جنس جیر ساخته شده تا هنگام خوابیدن نرم و لطیف باشد و در ضمن بدن دچار تعریق نگردد و دور تا دور تخت خواب بادی ساده و همچنین جنس کلی تخت از پی وی سی می باشد.

2- تخت خواب بادی خوشخواب 

 
تخت خواب بادی خوشخواب
تخت خواب های بادی خوشخواب دارای بافت داخلی شلوغ تری نسبت به تخت خواب بادی ساده می باشند. بافت داخلی این تخت خواب ها به صورت ضربدری و یا دایره ای می باشد که هر کدام به طور مستقیم به قسمت پایینی خود متصل است که در حقیقت تقسیم باد بیشتری نسبت به تخت خواب بادی ساده انجام میدهد بهمین دلیل به این نوع از تخت خواب های بادی, خوشخواب گفته میشود.
در این نمونه نیز تعداد لایه های پایین تا بالای تخت از 2 تا 4 لایه میباشد.
سطح رویه و کناری این تخت خواب ها از جیر (ضد تعریق) می باشد و تمامی ساختار داخلی این نوع تخت خواب بادی از پی وی سی است.
3-تخت خواب بادی طرح دار
 
تخت خواب بادی طرح دار
 
این تخت خواب ها در حقیقت طرحی بین تخت بادی ساده و خوشخواب دارند که تنها در یک مدل از تخت خواب های بادی قابل رویت هستند، در واقع مثل بافت تخت ساده هستند که بصورت شیار های مارپیچی در طول تخت میباشند.
تعداد لایه بین این تخت خواب ها 4 لایه میباشد.
سطح کناری بین این تخت از جنس پی وی سی میباشد.
4- تخت بادی الیافدار
 
تخت خواب بادی الیاف دار
 
این نوع تخت خواب بادی دارای بافت های داخلی از الیاف پلیستر است که در این مدل لایه های پلاستیکی که داخل تخت بصورت نوار هایی یکدست و یک پارچه بودند حذف شده و جای خود را به این نوار ها که بصورت نخ های عمودی که در هر طبقه از تخت دو قسمت بالا و پایین را به یکدیگر متصل میکند ساخته شده اند. این نوار های جدید که از سال 2013 به بعد در تخت خواب های بادی شرکت اینتکس دیده میشوند یک عملکرد متفاوت دارند و آن اینست که چون بین هر نخ پلیستر فاصله ای با نخ دیگری دارد اولاً باد بین این دو فاصله تردد دارد که باعث ثبات بیشتر تخت میشود و دوما وقتی فشاری بقسمتی از تخت بیاید فقط همان یک تار پلیستر آسیب میبیند و چون با تار بعدی رابطه ای ندارد باعث میشود که آسیب به قسمت دیگر انتقال نیابد. شرکت اینتکس رفته رفته در نظر دارد تا تمامی تخت خواب های بادی با طرح های قدیمی خود را به این نوع تخت خواب ها تبدیل کند این مدل در ابتدا با یک آیتم تولید شده بود ولی در کاتالوگ 2014 اینتکس با 6 آیتم جدید دیگر وارد بازار شده است.
تعداد طبقات در این نوع تخت  سه و جهار لایه است و در هر دو مدل هم سطح رویه و هم سطح کناری از جیر تشکیل شده است.
سیستم ایر لاک (AIR LOCK) در تخت خواب بادی الیافدار چیست؟
 
air lock
 
سیستم ایر لاک در این مدل از تخت خواب بادی همان الیاف داخلی تخت میباشد که این الیافها با توجه به فواصل مساوی تقسیم بندی ای که دارند میتوانند باد را براحتی داخل خود حفظ کنند و با این کار تخت بادی شما ثابت تر و استوار تر خواهد بود. باید دقت شود که در سایر تخت خواب های بادی دیگر این کار بوسیله یک لایه یک پارچه پلاستیکی انجام میگیرد که در بعضی از مدل ها این لایه طرحدار ساخته میشود و در بعضی دیگر ساده میباشد. طبق گفته کاتالوگ اینتکس که در آن نیز توضیح داده شده، این نوع از تخت خواب های بادی لایه های بالایی و پایینی را خیلی محکم تر و استوار تر بهم پرس میکند چرا که این الیافها در نوار های عرضی تخت خواب از یکدیگر کاملا مجزا میباشند و خیلی راحت تر تقسیم فشار باد میکنند این در حالی است که تخت خواب های بادی دیگر همانطور که در قبل گفته شد یکپارچه میباشند که وقتی شما به یک قسمت از تخت بادی خود فشاری نصورت عمود و بیش از حد معقول بیاورید دقیقا آن قسمت از تخت شما دچار آسیب دیدگی میشود که بعد ها بمرور زمان همان قسمت دچار تغییر شکل خواهد شد این مشکل در مورد تخت خواب بادی ایر لوک یا همان الیافدار بدین صورت است که یک تار از سیستم داخلی این تخت را پاره کرده که این تار تقریبا از قسمت خارجی تخت خواب شما فضایی کمتر از نیم سانتی متر است و به تخت شما آسیبی وارد نمینماید چرا که الیاف بعدی و قبلی جلوی این آسیب را میگیرند، در حقیقت در این تخت خواب ها سیستم ایر لوک بدین شکل جلوی فشار هوای مضائفی که میخواهد باعث خرابی و تغییر حالت تخت بادی شما شود را میگیرد.
پس با توجه به دو نکته بالا سیستم ایرلوک تخت خواب بادی دو خاصیت دارد، یکی اینکه در تقسیم فشار بادبه تخت خواب شما کمک میکند تا خواب راحت تری داشته باشید که تخت بادی شما طبی تر میشود و دیگری اینکه بهنگام فشار و خرابی لایه های داخلی کمک به جلوگیری بیش از حد خراب شدن تخت میشود. 
5- تخت بادی فومدار
 
تخت خواب بادی فوم دار
 
این مدل از تخت بادی شرکت اینتکس بدلیل سطح رویه فومی ای که دارد بسیار نرم و لطیف تر از سایر تخت خواب های دیگر است باید دقت داشت که این تخت با تخت خواب های دیگر که دارای روکش جیر و یا مخملی هستند تفاوت دارد، سطح رویه این تخت بادی کاملا صاف و یکدست است و هیچ طرح و نقشی روی آن دیده نمیشود در ضمن ارتفاع تخت چهار لایه بوده و سطح کناری تخت از پی وی سی است.
 
 
تعداد طبقات (لایه ها) در تخت بادی:
 
لایه های تخت بادی
 
منظور از طبقه یا لایه در تخت بادی قسمت های بادی مجزایی است که تخت را در ارتفاع به چندین لایه تقسیم بندی میکند. هر فاصله بین دو لایه تعدادی بافت بصورت های مختلف دارد که در بعضی از تخت خواب ها بصورت مارپیچی و در بعضی دیگر بصورت ضربدری و یا دایره ای است. این بافت های بین لایه های تخت بادی بهمراه خود لایه ها کمک به استحکام تخت میکنند که هر چه قیمت تخت بیشتر باشد تعداد این لایه ها نیز افزایش میابد. وقتی که لایه ای از تخت بادی شما سوراخ شود در حقیقت خود لایه سوراخ شده زودتر از لایه های دیگر باد کم میکند که  خود این نشان دهنده اهمیت لایه های تخت بادی میباشد.
در بعضی از مدل های تخت بادی intex در قسمت بالایی تخت یک برامدگی روی لایه اول دیده میشود که این برامدگی را بعنوان ارتفاع بالش معرفی میشود که میتواند بعنوان یک بالش و یا بعنوان یک نگه دارنده (استپ) بالش معرفی کرد و بعضی مدل های دیگر دارای سطح صاف هستند که دلیل آن نیز یک دست بودن لایه اول تخت میباشد. برخی از مدل های طرح دار نیز دارای یک برامدگی بسیار بلندتر از تخت هستند که این برامدگی را بعنوان تاج و یا نیم تاج تخت معروفند مثل تخت بادی دو نفره نیم تاج سلطنتی که این تخت خواب ها بدلیل شکل ظاهری و کیفیت بهتر جزو تخت های بادی گران قیمت تر هستند. همچنین در این مدل از تخت های بادی یکی از طبقاتی که روی تخت قرار دارد که همان تشک تخت میباشد از تخت جدا میشود و میتوان این لایه را بصورت جدا گانه مورد استفاده قرار داد که این خود بسیار کارایی دارد.
ارتفاع لایه های بعضی از تخت خواب های بادی دارای سطح جیری است که دقیقا این سطح جیر روی تخت نیز بکار رفته است و در اکثر مدل های دیگر این سطح دارای جنس پی وی سی است. 

نکته : تمامی تخت خواب های بادی قابلیت نصب و استفاده از ملحفه را دارند.

پمپ باد تخت خواب بادی:

 
پمپ باد تخت خواب بادی
پمپ باد این تخت خواب ها را می توان از سه دسته پمپ باد برقی متصل, پمپ برقی مجزا و پمپ دستی انتخاب کرد که این شرایط برای هر مدل از تخت خواب ها امکان پذیر نمی باشد.
نوع اول پمپ های باد به تخت خواب متصل میباشند و تخت را براحتی باد و خالی میکنند. (به این نوع از پمپ ها در اصطلاح اینتر پمپ و یا پمپ سرخود نیز میگویند).
نوع دوم پمپ های باد قابلیت جدا شدن از تخت خواب را دارند و بهنگام باد و خالی شدن تخت باید روی بدنه تخت نگه داری شوند.
نوع سوم پمپ ها با استفاده از حرکت دست و یا حرکت پا کار میکنند.
روش کار کردن پمپ باد تخت بادی:
 
برای استفاده پمپ باد یک تخت بادی باید توجه داشت که زمان مشخصی وجود ندارد چرا که این تخت خواب ها در دو نوع یک نفره و دو نفره طراحی میشوند، ابعاد و اندازه های مختلفی دارند و همچنین دارای ار تفاع های یکسانی نیستند. این کار بسیار راحت است ولی باید دقت شود که این پمپ ها وقتی تخت بادی شما را پر میکنند زوزه ای خفیف (مثل صدای پر شدن یک جارو برقی) میکنند. در واقع شما وقتی این صدا را میشنوید میتوانید متوجه شوی تخت شما پر شده است ولی اگر میخواهید تخت شما تا آخرین حد ممکن پر شود میتوانید 15 ثانیه دیگر به پمپ فرصت دهید تا کار کند. باید دانست که این پمپ های برقی برای تخت بادی طراحی شده اند و توان ترکاندن این تخت ها را ندارند ولی خود پمپ میتواند با روشن بودن طولانی دچار آسیب شود. دقت کنید که هنگام باد شدن و خالی شدن تخت روی آن ننشینید چرا که به تخت و پمپ باد تخت شما فشار وارد میشود. پمپ های بادی اینتکس هم دمنده و هم مکنده هستند.
بعضی از تخت خواب های بادی دارای پمپ باد برقی مجزا از تخت میباشند. این تخت ها دارای یک سوپاپ برگشت هوا بجهت نگه داشتن هوای پشت دریچه باد که توسط پمپ به داخل تخت میرود هستند. توجه داشته باشید که باد کردن یک تخت بادی با این پمپ نیز بسیار ساده است و فقط نیازمند این است که شما سری های این پمپ را روی قسمت جلویی پمپ بگذارید پمپ را روشن کنید و  آن را به دریچه وصل کنید و بعد از باد شدن درپوش روی دریچه را کامل ببندید، توجه کنید که پمپ باد شما دارای دو نازل کوچکتر هوا در سمت چپ و راست نازل اصلی است که این دو نازل برای استفاده کردن محصولاتی که دارای دریچه باد کوچکتر هستند استفاده  میشود و باید آنها را روی نازل اصلی که شما با آن تخت را باد کردید گذاشت و محصول را باد کرد. یک چرخانک هم روی دریچه تخت وجود دارد و کار این چرخانک نگه داشتن متعلقات داخل پمپ مثل سوپاپ برگشت هوا و دریچه باد و نیز درپوش است که نباید به آن دست زد و همیشه باید روی علامت قفل باشد. برای خالی کردن تخت شما باید دو زبانه ای را که در سمت چپ و راست تخت خود میبینید به سمت یکدیگر (داخل) فشار دهید و سپس دریچه را به بیرون بکشید، تمام باد تخت شما خالی میشود و شما میتوانید برای سریع تر خالی شن باد سری های پمپ باد را رو قسمت بالایی پمپ گذاشته و پمپ را روشن کنید تا کل باد تخت شما را خالی کند.
وزن بسته بندی تخت بادی:
 
در وزن بسته بندی انواع تخت بادی سوالاتی ذهن مشتریان را به خود مشغول میکند مثلا اینکه آیا وزن بالای بسته بندی تخت بادی ربطی به کیفیت دارد؟ اگر وزن تخت خواب بادی زیاد باشد ضخیم تر است؟ ضخامت یک تخت بادی که ناشی از وزن زیاد آن باشد ربطی به طول عمر دارد؟
در پاسخ به این سوالات باید گفت که وزن بسته بندی تخت خواب بادی بخاطر چند دلیل میباشد:
اول طول و عرض یک تخت میتواند به وزن یک تخت خواب بادی اثر بگذارد، طبیعی است که هر چه این ابعاد بزرگتر باشد مواد اولیه بیشتری را مورد استفاده قرار میدهد.
دوم اینکه پمپ باد یک تخت بادی میتواند در وزن بسته بندی تاثیر گذار باشد به این صورت که بعضی از تخت خواب ها بدون پمپ هستند و بعضی دیگر دارای پمپ داخلی که در تخت محصور شده میباشند و بعضی دیگر پمپ برقی با قابلیت جدا شدن از تخت دارند، پمپ برقی داخل تخت سنگین تر از نوع خارج تخت است که این خود باز در وزن بسته بندی تاثیر گذار است.
 سوم اینکه جنس روی تمامی تخت خواب های بادی از جیر میباشد ولی در قسمت کناری دارای تفاوتهایی میباشند که بعضی تخت خواب ها دارای جنس کناری جیر هستند و بعضی دیگر جنس دورشان از پلاستیک پی وی سی است که جنس جیر سنگین تر است چرا که جنس جیر در حقیقت یک لایه اضافی ای است که روی پی وی سی نصب میگردد.
سوم ساختار طبقاتی یک تخت بادی در وزن آن تاثیر گذار است چراکه تعداد طبقاتی یک تخت بادی که از بیرون تخت در قسمت ارتفاعی آن کاملا مشخص است در وزن بسته بندی تخت خواب تاثیر گذار میباشد، چرا که هر چه این تعداد بیشتر باشد مواد اولیه بیشتری برای تولید تخت در نظر گرفته میشود.
چهارمین نکته ارتفاع یک تخت بادی است که این ارتفاع ربطی به تعداد طبقات ندارد یعنی امکان دارد تخت خوابی باشد با ارتفاع 47 سانتیمتر و دو طبقه (لایه) و تخت خوابی باشد با ارتفاع 33 سانتیمتر و سه لایه، پس ارتفاع نیز بدون در نظر گرفتن لایه ها در وزن یک تخت بادی تاثیر گذار است.
پس از چهار نکته بالا کاملا مشخص است که وزن بسته بندی یک تخت بادی بیشتر به کیفیت خواب ارتباط دارد یعنی خوابی راحت تر و ایجاد آرامش بیشتر در خواب میشود، و میتوان گفت که در طول عمر تخت خواب تقریبا 20 درصد تاثیر گذار میباشد.
توجه: باید دقت شود که تخت خواب های بادی الیافدار جدید شرکت اینتکس کاملا از این موضوعات مستثنی میباشند و فقط در ارتفاع و طول عرض آنهاست که وزنشان متغیر میشود، ساختاره داخلی این تخت خواب ها بگونه ای است که مواد اولیه سبک تری دارند و تماما دارای یک نوع کیفیت میباشند. 

مزایای تختخواب بادی

 
مزایای تختخواب بادی
 
1. بدون نیاز به تشک و دارای تشک متصل به تخت و یا جدا از تخت.
2. دارای حجم بسیار کم و جاگیر نبودن که بسیار راحت قابل حمل بوده و نیازی به انبار کردن رختخواب ندارند.
3. بسیار ارزان, زیبا و شیک بوده و جلوه خاص و جدیدی به منزلتان می دهند.
4. تائید شده توسط پزشکان ارتوپد داخل و خارج از کشور (بدلیل بافت ها و لایه های درونی تخت که به هر قسمت از بدن فشار خاصی را وارد می کند) می باشند. تخت بادی  و تشک بادی intex بسیار نرم – کم وزن – کم حجم – قابل جابجایی آسان و حالت ارتجاعی بسیار بسیار بالا هستند (400% بالاتر از تشک های فنری) و علاوه بر موارد استفاده های گوناگون از طرف متخصصان و فوق تخصصان ارتوپد (دکتر چنگیزی - دکتر مشنعی (فوق تخصص) - دکتر شاکری (شیراز) جهت درمان بیماریهای آرترز - دیسک کمر - پا درد - روماتیسم - پوکی استخوان - بیماریهای مزمن - ضعف عضلانی تأیید شده اند. و از خواب رفتگی اعضای بدن مثل دست یا پا در موقع خواب جلوگیری می کند.
طریقه استفاده
 
ابتدا تخت بادی خود را از بسته بندی خود در میاورید و سپس آنرا مثل یک سفره پهن مینمایید اکثر این محصولات دارای پمپ برقی می باشد که پریز آنرا را از کنار پمپ درآورده و به برق می زنید در زمان کمتر از 3 تا 5 دقیقه تخت را پر از باد می کند. همچنین با همین پمپ باد تخت را میتوانید خالی کنید. برای مناطقی که امکان استفاده از برق را ندارید می توانید با پمپ فندکی ماشین یا تلمبه بادی پایی محصولات را باد کنید.

قیمت این محصولات با توجه به طرح – رنگ – پمپ – نوع و جنس تعیین می شود و در مقایسه با نمونه های فلزی یا چوبی بسیار پایین تر می باشد

موارد استفاده
 
استفاده تخت خواب بادی
- جهت استفاده در چادرهای مسافرتی با توجه به حجم کم در زمانی که خالی از باد است
- جهت استفاده برای افرادی که نیاز به اسباب کشی و تغییر مکان دارند، بدون نیاز به هزینه های حمل و نقل 
- جهت استفاده در منازل، مسافرت، ویلا و محل کار شما
- جهت استفاده برای افرادی که به علت بیماری های مختلف مجبور به استراحت های طولانی مدت می باشند.
- جهت استفاده بیماری های آرتروز، دیسک کمر، پادرد و رفع خستگی و فشارهای ناشی از کار روزانه
- جهت استفاده در شرکت های سیار
مواردی که میتواند باعث خرابی تخت بادی شود
 
خرابی تخت بادی
 
- تخت بادی را به وسایل تیز و برنده نچسبانید، این کار باعث میشود که آن وسیله وارد تخت شده  و آنرا را سوراخ کند. در اینصورت میتوان قسمت خراب و یا پارگی را با استفاده از لوازم تعمیرات اینتکس برطرف کرد. شما میتوانید بقسمت سوالات متداول سایت رفته و از آنجا نحوه برطرف کردن این مشکل را بیابید.
- هرگز روی تخت بادی جامپ نکنید، این کارباعث میشود تا لایه های داخلی تخت با نیروی پا کم کم سست شوند و از لایه های  بالایی جدا شوند که اینکار باعث تغییر حالت اولیه تخت بادی میشود. در اینصورت دیگر تخت شما تعمیر نمیشود.
- تخت بادی را نزدیک وسایل گرمایشی نکنید،در اینصورت تخت شما آب میشود، باید دقت داشت که محصولات بادی از موادی که مشتق اولیه محصولات نفتی مثل پی وی سی هستند تشکیل شده که این محصولات نفتی به گرما حساس میباشند. در صورت بوجود آمدن این مشکل در صورتی که تخت شما کم آسیب دیده باشد تعمیر میشود ولی اگر آسیب دیدیگی تخت زیاد باشد قابل تعمیر نمیباشد.
-هرگز تخت بادی را خیس نکنید،  اینکار باعث میشود نم آب وارد تخت شود. نم و رطوبتی که بوجود میاید لایه های داخلی تخت را سست میکند و باعث تغییر شکل تخت بادی شما میشود همچنین شما برای تعمیر تخت بادی نیز نمیتوانید از آب یا کف استفاده کنید. در صورت تغییر شکل تخت توسط آب نیز نمیتوان آن را تعمیر کرد.
تشخیص طبی بودن و نبودن یک تخت بادی
 
جهت خرید یک تخت بادی اینتکس با مدل طبی باید دقت شود که این نوع تخت خواب، تصویری در قسمت بالای سمت راست کارتن تخت خواب دارد، در این تصویر سطح رویه این تخت خواب بهمراه یک فرد که روی آن دراز کشیده شده است و سطوح ناهمواریهای بدن را نشان داده است که توسط بافت های تخت خواب بادی طبی پُر شده است، سایر تختخواب هایی که این تصویر را داشته باشند طبی بوده و دیگر تخت خواب ها ساده یا خوشخواب میباشند، باید دقت شود که اکثر تخت های بادی بدلیل تقسیم بادی که بین لایه های خود دارند، طبی بشمار میایند ولی این مدل از تخت ها بدلیل ساختار ویژه و مخصوصی که از الیاف پلیستر داخلی دارند باد را بهتر بین خود تقسیم کرده  و بییشتر طبی میباشند.
راه تشخیص اصل بودن تخت خواب بادی اینتکس و بست وی
 
توضیح اول اینکه سایر تخت خواب های بادی اصل بوده و کارخانجات این محصولات تماما در چین میباشند و کشور های سازنده این تخت خواب ها معمولا امریکایی هستند (تخت لیسانس)، جهت تشخیص بهتر و عدم گمراه شدن شما خریداران محترم از سایر وب سایت های فروشنده اینتکس باید گفت این محصولات تماما بارکد داشته که قابل پیگیری و تشخیص از طریق نرم افزار بارکد اسکنر گوشی های موبایل و بارکد های مربوط به سایت و جستجو در اینترنت میباشند.

Top