تخت بادی تخت خواب بادی

تفاوت بین تخت خواب بادی و تشک بادی

تخت خواب و تشک بادی
 
بسیاری از خریداران تخت خواب بادی و تشک بادی را یکی میدانند. ولی این دو تفاوت های بسیاری دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

تخت خواب بادی به تنهایی دارای ارتفاع بوده (مانند تخت خواب چوبی و فلزی) و از 2 تا 4 لایه تشکیل شده است. در نتیجه به وسیله ای برای ارتقاء ارتفاع نیاز ندارد، چراکه در ساختار و طراحی آن تخت و تشک یکجا قرار داده شده است، پس به تنهایی ارتفاع مطلوبی را دارد.
 
 تشک بادی 1 لایه می باشد. ارتفاع آن کوتاه است، در حدود 20 سانتیمتر. برای جبران این کمبود می توان آن را بر روی تخته چوبی گذاشت تا ارتفاع بیشتری بگیرد. 
 
حجم تخت بادی بیشتر از تشک میباشد، به همین دلیل از کیفیت خواب مناسب تری برخوردار است. در ضمن دارای لایه های مختلفی در سطوح داخلی خود است که این لایه ها شلوغ تر از تشک های بادی هستند و باعث استحکام بیشتر آن می شود.
تحمل وزن تخت خواب های بادی نسبت به تشک های بادی بیشتر میباشد. (البته در بعضی از مدلها)
 
پس با این مقایسه میتوان دلیل تفاوت قیمت تخت خواب بادی با تشک بادی را متوجه شد.

 اختلاف قیمت بین انواع تخت بادی
 
 
اختلاف قیمت تخت بادی
اختلاف قیمت بین انواع تخت بادی به این دلیل است که روکش تمامی آن ها از جیر است، ولی سطح دور تا دور آنها متفاوت است، بعضی از آن ها از پی وی سی بهره می برند یا یک لایه جیر دارند.
دلیل بعدی آن است که بعضی از مدل ها دارای پمپ برقی بوده و باقی پمپ باد ندارند.
یکی از مهمترین دلایل تفاوت قیمتی در این است که : سطح رویه بعضی از تخت خواب ها از طرح های خاصی که به اصطلاح کامفورت یا خوشخواب میباشد است و بعضی دیگر ساده یا راه راه در طول محصول هستند،
ارتفاع بعضی از آن ها از 2 لایه شروع میشود، ولی بعضی از مدل ها 3 یا 4 لایه میرسد.
دلیل آخر به بافت های داخلی آنهاست: بافت داخلی ساده، بافت داخلی خوشخواب و بافت داخلی الیافدار، سه تقسیم بندی مختلف بین تخت خواب ها است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
در بافت داخلی ساده: محافظ باد با تقسیم بندی های موازی در طول محصول بصورت بالا و پایین باد را بحرکت در میاورند.
 بافت داخلی خوشخواب: محافظ بصورت طرح هایی از لوزی و دایره باد را بصورت ضربدری و یا حفره ای از بالا به پایین بین هر لایه از آن به حرکت در میاورد.
 بافت داخلی الیاف دار: محافظ بادی بین تار هایی از نخ ابریشم مصنوعی در حرکت هستند، هر لایه با نخ هایی که از بالا به پایین تخت خواب  بادی به صورت منظم و با تعداد زیادی کنارهم تشکیل شده اند.
 لازم به ذکر است که این مدل از سال 2013 به بعد در بعضی از تخت های بادی قابل رویت است. بنابر گفته شرکت اینتکس این نوع ساختار انقلابی در زمینه تولید انواع تخت بادی در دنیاست.
جنس جیر بعضی از تخت خواب های بادی نیز نسبت به باقی آنها دارای تفاوت هایی است، جنس بعضی از جیر کوبیده شده است و باقی آنها دارای جیر بسیار لطیف و ضخیم که به آنها مخملی نیز گفته می شود.
بعضی دیگر نیز دارای سطح جیر راه راه یا همان کبریتی هستند که این مدل از سال 2013 به بعد در برخی از تخت های بادی دیده می شود.

نکاتی برای نگه داری تخت خواب بادی
هرگز فشار عمود به سطح تخت خواب بادی وارد نکرده و روی آن پرش نکنید، این کار از عمر تخت میکاهد.
برای مدت زمان طولانی روی تخت خواب بادی ننشینید، اینکار باعث وارد شدن فشار زیادی به نقطه مقابل تخت می شود.
با بدن خیس روی تخت بادی دراز نکشید، زیرا اینکار باعث می شود نم وارد تخت شده و لایه های داخلی را سست نماید.
تخت بادی را به وسایل گرمایشی نزدیک نکنید.
در صورتی که تخت خواب بادی شما دچار پنچری شد و نتوانستید آنرا پیدا کنید، سطح رویی تخت را به هیچ وجه آب یا کف نزنید.
در صورتی که محل سوراخ شدگی را پیدا کردید، حتما از شرکت درخواست لوازم تعمیر کنید و از چسب هایی که در بازار موجود است استفاده نکنید.
هنگام باد شدن تخت خواب بادی روی آن نشینید، اینکار به پمپ باد برقی فشار وارد میکند.
 تخت خواب بادی دارای طرح ها و رنگ های مختلف است که پاسخگوی سلیقه تمامی مشتریان خود می باشد، به دلیل مزایای بالایی که دارد بازار فروش خوبی را به خود اختصاص داده است.

انواع تخت خواب بادی
 

تخت های بادی به پنج گره اصلی تقسیم بندی می شوند:
1-تخت خواب بادی ساده

تخت خواب بادی ساده
 
به دلیل بافت داخلی ای که دارد به این نام معروف است. این تخت خواب ها دارای ساختار داخلی موازی هستند، که توسط بافت هایی به چند قسمت تقسیم بندی می شوند تا هر قسمت فشار خاصی را متحمل شود.
تعدادی لایه از قسمت پایین تا بالای این تخت خواب ها مشاهده می شود که این لایه ها وظیفه تقسیم بندی باد را بین طبقات فوقانی و تحتانی تخت خواب بادی را دارند. تعداد این لایه ها دو تا 4 لایه می باشد.
سطح رویه این تخت خواب های بادی از جنس جیر ساخته شده تا هنگام خوابیدن نرم و لطیف باشد و در ضمن بدن دچار تعریق نگردد و دور تا دور تخت خواب بادی ساده و همچنین جنس کلی تخت از پی وی سی می باشد.

2- تخت خواب بادی خوشخواب 
 
تخت خواب بادی خوشخواب
این خوشخواب دارای بافت داخلی شلوغ تری نسبت به تخت خواب بادی ساده می باشد. بافت داخلی این تخت خواب ها به صورت ضربدری و  دایره ای می باشد که هر کدام به طور مستقیم به قسمت پایینی خود متصل است، که باعث شده تقسیم باد بیشتری نسبت به مدل های دیگر انجام دهد
 به همین دلیل خوشخواب گفته میشود.
در این نمونه نیز تعداد لایه های پایین تا بالای تخت از 2 تا 4 لایه میباشد.
سطح رویه و کناری این تخت خواب ها از جیر (ضد تعریق) می باشد و تمامی ساختار داخلی از پلاستیک فشرده است.

3-تخت خواب بادی طرح دار
 
تخت خواب بادی طرح دار
 
این نوع تخت خواب بادی در حقیقت طرحی بین ساده و خوشخواب دارد که تنها در یک مدل از تخت خواب های بادی قابل رویت هستند، در واقع مثل بافت تخت ساده هستند که بصورت شیار های مارپیچی در طول تخت می باشند.
تعداد لایه بین این تخت خواب ها 4 لایه می باشد.
سطح کناری بین این تخت از جنس PVC است.

4- تخت بادی الیافدار
 
تخت خواب بادی الیاف دار
 
تخت خواب بادی فوق دارای بافت های داخلی از الیاف پلی استر است. در این مدل لایه های پلاستیکی که داخل تخت بصورت نوار هایی یک دست و یک پارچه بودند حذف شده و جای خود را به این نوار ها که بصورت نخ های عمودی که در هر طبقه از تخت دو قسمت بالا و پایین را به یکدیگر متصل میکند ساخته شده اند. این نوار های جدید که از سال 2013 به بعد در انواع تخت خواب بادی شرکت اینتکس دیده می شوند، یک عملکرد متفاوت دارند. چون بین هر نخ پلیستر فاصله ای با نخ دیگری دارد، اولاً باد بین این دو فاصله تردد دارد که باعث ثبات بیشتر تخت میشود و دوما وقتی فشاری به قسمتی از تخت بیاید فقط همان یک تار پلیستر آسیب میبیند و چون با تار بعدی رابطه ای ندارد باعث می شود که آسیب به قسمت دیگر انتقال نیابد. شرکت اینتکس رفته رفته در نظر دارد تا تمامی تخت خواب های بادی با طرح های قدیمی خود را به این مدل تبدیل کند. این مدل در ابتدا با یک آیتم تولید شده بود ولی در کاتالوگ 2014 اینتکس با 6 آیتم جدید دیگر وارد بازار شده است.
تعداد طبقات در این نوع تخت سه و چهار لایه است و در هر دو مدل هم سطح رویه و کناری از جیر تشکیل شده است.

سیستم ایر لاک (AIR LOCK) در تخت خواب بادی الیافدار چیست؟
 
air lock
 
سیستم ایر لاک در این مدل، همان الیاف داخلی تخت می باشد. این الیافها با توجه به فواصل مساوی تقسیم بندی ای که دارند میتوانند، باد را به راحتی داخل خود حفظ کنند و با این کار تخت خواب بادی شما ثابت تر و استوار تر خواهد بود. باید دقت کنید که در سایر تخت خواب های بادی  این کار به وسیله لایه ای یک پارچه پلاستیکی انجام میگیرد، که در بعضی از مدل ها این لایه طرح دار ساخته می شود و در بعضی دیگر ساده می باشد. طبق گفته کاتالوگ اینتکس  ، این نوع از تخت خواب های بادی لایه های بالایی و پایینی را خیلی محکم تر و استوار تر بهم پرس می کند، چرا که این الیافها در نوار های عرضی تخت خواب، از یکدیگر کاملا مجزا می باشند و تقسیم فشار باد را خیلی آسان تر می کند. این در حالی است که تخت خواب های بادی دیگر همانطور که در قبل گفته شد یک پارچه می باشند که وقتی شما به یک قسمت از تخت بادی خود فشاری به صورت عمود و بیش از حد معقول بیاورید، دقیقا آن قسمت از تخت شما دچار آسیب دیدگی میشود که بعد ها به مرور زمان همان قسمت دچار تغییر شکل خواهد شد. این مشکل در مورد تخت خواب بادی الیافدار بدین صورت است که یک تار از سیستم داخلی این تخت را پاره کرده که این تار تقریبا از قسمت خارجی تخت خواب شما فضایی کمتر از نیم سانتی متر است و به تخت شما آسیبی وارد نمی نماید، چرا که الیاف بعدی و قبلی جلوی این آسیب را می گیرند، در حقیقت در این تخت خواب ها سیستم ایر لوک بدین شکل جلوی فشار هوای مضائفی که میخواهد باعث خرابی و تغییر حالت تخت بادی شما شود را میگیرد.
پس با توجه به دو نکته بالا سیستم ایرلوک تخت خواب بادی دو خاصیت دارد، اولا: در تقسیم فشار باد به تخت خواب شما کمک می کند تا خواب راحت تری داشته باشید که تخت بادی شما طبی می شود. دوما: به هنگام فشار و خرابی لایه های داخلی کمک به جلوگیری بیش از حد خراب شدن تخت می شود.

5- تخت بادی فومدار
 
تخت خواب بادی فوم دار
 
این مدل از تخت بادی شرکت اینتکس، به دلیل سطح فومی ای که دارد بسیار نرم و لطیف تر از سایر تخت خواب ها است. باید دقت داشت که این مدل با تخت خواب های دیگر که دارای روکش جیر و یا مخملی هستند تفاوت دارد، سطح رویه این تخت بادی کاملا صاف و یکدست است و هیچ طرح و نقشی روی آن دیده نمی شود در ضمن ارتفاع تخت چهار لایه بوده و سطح کناری تخت از پلاستیک فشرده می باشد.

 
تعداد طبقات (لایه ها) در تخت بادی:
 
لایه های تخت بادی
 

منظور از طبقه یا لایه در تخت خواب بادی، قسمت های مجزایی است که تخت خواب را در ارتفاع به چندین لایه تقسیم بندی می کند. در هر فاصله بین دو لایه، تعدادی بافت به صورت های مختلف وجود دارد که در بعضی از تخت خواب ها به شکل مارپیچی و در بعضی دیگر به صورت ضربدری و یا دایره ای است. این بافت های بین لایه های کالا به همراه خود لایه ها، کمک به استحکام تخت می کنند. هر چه قیمت تخت خواب بیشتر باشد تعداد این لایه ها نیز افزایش میابد. وقتی که لایه ای از محصول شما پنچر شود، در حقیقت خود لایه سوراخ شده زودتر از باقی آنها باد کم میکند که  خود این نشان دهنده اهمیت طبقه های تخت خواب بادی می باشد.
بعضی از مدل های تخت خواب ها در قسمت بالایی خود، یک برامدگی روی لایه اول دیده می شود، که این برامدگی را به عنوان ارتفاع بالش معرفی می شود، که می تواند بعنوان یک بالش و یا بعنوان یک نگه دارنده (استپ) بالش معرفی کرد و بعضی مدل های دیگر دارای سطح صاف هستند که دلیل آن نیز یک دست بودن لایه اول تخت خواب میباشد. برخی از مدل های طرح دار نیز دارای یک برامدگی بسیار بلندتر هستند که این برامدگی را بعنوان تاج و یا نیم تاج تخت معروفند، مثل تخت بادی دو نفره نیم تاج سلطنتی که این مدل بدلیل شکل ظاهری و کیفیت بهتر جزو تخت خواب های گران قیمت است. همچنین در این مدل، یکی از طبقاتی که روی تخت قرار دارد همان تشک می باشد که از بقیه جدا می شود و میتوان این لایه را بصورت جدا گانه مورد استفاده قرار داد و بسیار کارایی دارد.
ارتفاع لایه های بعضی از تخت خواب های بادی دارای سطح جیری است که دقیقا این سطح جیر روی تختخواب نیز بکار رفته است و در اکثر مدل های دیگر این سطح دارای جنس پی وی سی است.
نکته : تمامی تخت خواب های بادی قابلیت نصب و استفاده از ملحفه را دارند.

 پمپ باد تخت خواب بادی:
 
پمپ باد تخت خواب بادی

در این تخت خواب ها می توان از سه دسته پمپ باد استفاده کرد: برقی متصل, برقی مجزا و پمپ دستی. این شرایط برای هر مدل از تخت خواب ها امکان پذیر نمی باشد.
نوع اول پمپ های باد به تخت خواب بادی متصل می باشند و آن را به راحتی باد و خالی می کنند. (به این نوع از پمپ ها در اصطلاح اینتر پمپ و یا پمپ سرخود نیز می گویند).
نوع دوم پمپ های باد قابلیت جدا شدن از بدنه تخت خواب را دارند و به هنگام باد و خالی شدن تخت باید روی بدنه تخت نگه داری شوند.
نوع سوم پمپ ها با استفاده از حرکت دست و یا حرکت پا کار می کنند.

روش کار کردن پمپ باد تخت بادی:
 
برای استفاده پمپ باد باید توجه داشت که زمان مشخصی برای باد شدن محصول وجود ندارد، چرا که این تخت خواب های بادی در دو نوع یک و دو نفره طراحی می شوند، ابعاد و اندازه های مختلفی دارند و همچنین دارای ارتفاع های متفاوتی هستند. این کار بسیار راحت است ولی باید دقت کنید که این پمپ ها وقتی تخت بادی شما را کاملا پر می کنند زوزه ای خفیف (مثل صدای پر شدن یک جارو برقی) می کنند، شما وقتی این صدا را می شنوید می توانید متوجه شوید تخت شما پر شده است. اگر میخواهید تخت شما تا آخرین حد ممکن پر شود، می توانید 15 ثانیه دیگر به پمپ فرصت دهید تا کار کند. باید دانست که این پمپ های برقی برای تخت بادی طراحی شده اند و توان ترکاندن این تخت ها را ندارند ولی خود پمپ با روشن بودن طولانی دچار آسیب می شود. دقت کنید که هنگام باد و خالی شدن تخت روی آن نشینید چرا که به تخت و پمپ باد تخت شما فشار وارد می شود. پمپ های بادی اینتکس هم دمنده و هم مکنده هستند.
بعضی از تخت خواب های بادی دارای پمپ باد برقی مجزا از تخت می باشند. این تخت ها دارای یک سوپاپ برگشت هوا به جهت نگه داشتن هوای پشت دریچه باد که توسط پمپ به داخل تخت میرود هستند. توجه داشته باشید که باد کردن یک تخت خواب بادی با این پمپ نیز بسیار ساده است و فقط نیاز است که شما سری های این پمپ را روی قسمت جلویی پمپ بگذارید و آن را روشن کرده، به دریچه متصل کنید و بعد از باد شدن درپوش روی دریچه را کامل ببندید، توجه کنید که پمپ باد شما دارای دو نازل کوچک تر هوا در سمت چپ و راست نازل اصلی است، که این دو برای استفاده کردن محصولاتی که دارای دریچه باد کوچکتر هستند استفاده  می شود و باید آنها را روی نازل اصلی که شما با آن تخت را باد کردید گذاشت و محصول را باد کرد. یک چرخانک هم روی دریچه تخت وجود دارد و کار آن نگه داشتن متعلقات داخل پمپ مثل سوپاپ برگشت هوا و دریچه باد و نیز درپوش است که نباید به آن دست زد و همیشه باید روی علامت قفل باشد. برای خالی کردن تخت شما باید دو زبانه ای را که در سمت چپ و راست تخت خود میبینید به سمت یکدیگر (داخل) فشار دهید و سپس دریچه را به بیرون بکشید، تمام باد تخت شما خالی می شود و شما میتوانید برای سریع تر خالی شن باد سری های پمپ باد را رو قسمت بالایی پمپ گذاشته و پمپ را روشن کنید تا کل باد تخت شما را خالی کند.

وزن بسته بندی تخت بادی:
 
وزن بسته بندی انواع تخت بادی ذهن مشتریان را به خود مشغول می کند. مثلا اینکه آیا وزن بالای بسته بندی تخت خواب ربطی به کیفیت دارد؟ اگر وزن زیاد باشد ضخیم تر است؟ ضخامت یک تخت خواب بادی که ناشی از وزن زیاد آن باشد ربطی به طول عمر دارد؟
در پاسخ به این سوالات باید گفت که وزن بسته بندی تخت خواب بادی بخاطر چند دلیل می باشد:
اول اینکه طول و عرض یک تخت خواب میتواند به وزن آن اثر بگذارد، طبیعی است که هر چه این ابعاد بزرگتر باشد مواد اولیه بیشتری را مورد استفاده قرار میدهد.
دوم اینکه پمپ باد یک تخت بادی میتواند در وزن بسته بندی تاثیر گذار باشد به این صورت که بعضی از تخت خواب ها بدون پمپ هستند و بعضی دیگر دارای پمپ داخلی که در آن محصور شده می باشد. بعضی دیگر پمپ برقی با قابلیت جدا شدن را دارند، پمپ برقی داخلی سنگین تر از نوع خارج است که این مورد در وزن بسته بندی تاثیر گذار است.
 سوم اینکه جنس روی تمامی تخت خواب های بادی از جیر میباشد ولی در قسمت کناری دارای تفاوتهایی میباشند که بعضی تخت خواب ها دارای جنس کناری جیر هستند و بعضی دیگر جنس دورشان از پلاستیک پی وی سی است که جنس جیر سنگین تر است چرا که جیر در حقیقت یک لایه اضافی ای است که روی پی وی سی نصب میگردد.
سوم ساختار طبقاتی یک تخت بادی در وزن آن تاثیر گذار است. تعداد طبقاتی که از بیرون تخت خواب در قسمت ارتفاعی آن کاملا مشخص است، در وزن بسته بندی تاثیر گذار می باشد، چرا که هر چه این تعداد بیشتر باشد مواد اولیه بیشتری برای تولید در نظر گرفته می شود.
چهارمین نکته ارتفاع تخت خواب است که ربطی به تعداد طبقات ندارد. یعنی امکان دارد تخت خوابی باشد با ارتفاع 47 سانتیمتر و دو طبقه (لایه) و تخت خواب دیگری باشد با ارتفاع 33 سانتیمتر و سه لایه، پس ارتفاع نیز بدون در نظر گرفتن لایه ها، در وزن این محصول تاثیر گذار است.
پس از چهار نکته بالا کاملا مشخص است که وزن بسته بندی تخت خواب بیشتر به کیفیت خواب ارتباط دارد یعنی خوابی راحت تر و ایجاد آرامش بیشتر در میشود، و میتوان گفت که در طول عمرمحصول تقریبا 20 درصد تاثیر گذار میباشد.
توجه: باید دقت شود که تخت خواب های بادی الیافدار جدید نمایندگی اینتکس کاملا از این موضوعات مستثنی می باشند و فقط در ارتفاع و طول عرض آنهاست که وزنشان متغیر می شود، ساختاره داخلی این تخت خواب ها بگونه ای است که مواد اولیه سبک تری دارند و تماما دارای یک نوع کیفیت می باشند.

مزایای تختخواب بادی

 
مزایای تختخواب بادی
 
1. دارای تشک متصل به تخت و یا جدا از تخت.
2.  دارای حجم بسیار کم و جاگیر نبودن که بسیار راحت قابل حمل بوده و نیازی به انبار کردن رختخواب ندارد.
3.  بسیار ارزان, زیبا و شیک بوده و جلوه خاص و جدیدی به منزلتان می دهند.
4.  تائید شده توسط پزشکان ارتوپد داخل و خارج از کشور (بدلیل بافت ها و لایه های درونی تخت که به هر قسمت از بدن فشار خاصی را وارد می کند) می باشند. تخت بادی  و تشک بادی intex بسیار نرم – کم وزن – کم حجم – با قابلیت جابجایی آسان و حالت ارتجاعی بسیار بسیار بالا هستند (400% بالاتر از تشک های فنری) و علاوه بر استفاده های گوناگون، از طرف متخصصان و فوق تخصصان ارتوپد (دکتر چنگیزی - دکتر مشنعی (فوق تخصص) - دکتر شاکری (شیراز) جهت درمان بیماریهای آرترز - دیسک کمر - پا درد - روماتیسم - پوکی استخوان - بیماریهای مزمن - ضعف عضلانی) تأیید شده اند. و از خواب رفتگی اعضای بدن مثل دست یا پا در موقع خواب جلوگیری می کند.

طریقه استفاده
ابتدا تخت بادی خود را از بسته بندی در آورده و سپس آنرا مثل یک سفره پهن می نمایید. اکثر این محصولات دارای پمپ برقی می باشد که پریز آنرا را از کنار پمپ درآورده و به برق می زنید. در زمان کمتر از 3 تا 5 دقیقه تخت را پر از باد می کند. همچنین با همین پمپ، باد تخت را میتوانید خالی کنید. برای مناطقی که امکان استفاده از برق را ندارید می توانید با پمپ فندکی ماشین یا تلمبه بادی پایی، محصولات را باد کنید.
قیمت این محصولات با توجه به طرح – رنگ – پمپ – نوع و جنس تعیین می شود و در مقایسه با نمونه های فلزی یا چوبی بسیار پایین تر می باشد
موارد استفاده
 
استفاده تخت خواب بادی
-  جهت استفاده در چادرهای مسافرتی با توجه به حجم کم در زمانی که خالی از باد است.
-  جهت استفاده برای افرادی که نیاز به اسباب کشی و تغییر مکان دارند، بدون نیاز به هزینه های حمل و نقل .
-  جهت استفاده در منازل، مسافرت، ویلا و محل کار شما.
-  جهت استفاده برای افرادی که به علت بیماری های مختلف مجبور به استراحت های طولانی مدت می باشند.
-  جهت استفاده بیمار های آرتروزی، دیسک کمر، پادرد و رفع خستگی و فشارهای ناشی از کار روزانه.
-  جهت استفاده در شرکت های سیار.

مواردی که میتواند باعث خرابی تخت بادی شود
 
خرابی تخت بادی
 
- تخت بادی را به وسایل تیز و برنده نچسبانید، این کار باعث می شود که فشار به سطح تخت وارد شده و آنرا را سوراخ کند. در اینصورت میتوان قسمت خراب و یا پارگی را با استفاده از لوازم تعمیرات اینتکس برطرف کرد.
نکته: شما می توانید به قسمت سوالات متداول سایت رفته و از آنجا نحوه برطرف کردن این مشکل را بیابید.
- هرگز روی تخت بادی جامپ نکنید، این کارباعث می شود لایه های داخلی تخت با نیروی وارده کم کم سست شده و از لایه های بالایی جدا شوند. اینکار باعث تغییر حالت اولیه تخت بادی می شود. در اینصورت دیگر تخت شما تعمیر نمی شود.
- تخت بادی را نزدیک وسایل گرمایشی نکنید،در اینصورت تخت شما آب می شود، باید دقت داشت که محصولات بادی از مواد مشتق اولیه محصولات نفتی، مثل پی وی سی تشکیل شده که این مواد به گرما حساس می باشند. در صورت بوجود آمدن این مشکل در صورتی که تخت شما کم آسیب دیده باشد تعمیر می شود، ولی اگر آسیب دیدیگی تخت زیاد باشد، قابل تعمیر نیست.
-هرگز تخت خواب را خیس نکنید، اینکار باعث می شود نم وارد لایه های داخلی تخت شود. نم و رطوبتی که بوجود میاید بافت داخلی تخت را سست می کند و باعث تغییر شکل تخت بادی شما می شود. شما برای تعمیر تخت بادی نیز نمی توانید از آب یا کف استفاده کنید. در صورت تغییر شکل تخت توسط آب نیز نمی توان آن را تعمیر کرد.

تشخیص طبی بودن و نبودن یک تخت بادی
جهت خرید یک تخت بادی اینتکس با مدل طبی، باید دقت شود که تصویری در قسمت بالای سمت راست کارتن تخت خواب وجود دارد، در این تصویر سطح رویه این تخت خواب به همراه یک فرد که روی آن دراز کشیده شده است و سطوح ناهمواریهای بدن را نشان داده است که توسط بافت های تخت خواب بادی طبی پُر شده است، سایر تختخواب هایی که این تصویر را داشته باشند نیز طبی بوده و دیگر تخت خواب ها ساده یا خوشخواب می باشند، باید دقت شود که اکثر تخت های بادی به دلیل تقسیم بادی که بین لایه های خود دارند، طبی بشمار میایند. این مدل بدلیل ساختار ویژه و مخصوصی که از الیاف پلیستر داخلی دارند باد را بهتر بین خود تقسیم کرده  و بییشتر طبی می باشند.

راه تشخیص اصل بودن تخت خواب بادی اینتکس و بست وی
توضیح اول آنکه: سایر تخت خواب های بادی اصل بوده و کارخانجات این محصولات تماما در چین می باشند و کشور های سازنده این تخت خواب ها معمولا امریکایی هستند (تحت لیسانس)، جهت تشخیص بهتر و عدم گمراه شدن شما خریداران محترم از سایر وب سایت های فروشنده اینتکس باید گفت این محصولات بارکد داشته که قابل پیگیری و تشخیص از طریق نرم افزار اسکنر گوشی های موبایل و بارکد های مربوط به سایت و جستجو در اینترنت می باشند.

لینک های مفید تخت خواب بادی: