استخر پیش ساخته

 انواع استخر آماده و پیش ساخته شامل استخر متحرک و نصب استخر ویلایی

یکی از مواردی که امروزه در بیشتر ویلاها, مراکز تفریحی, مهد کودک ها و در کل منازل افکار انسان را به خود مشغول ساخته ایجاد یک زمینه برای بوجود آوردن ورزش و نشاط می باشد. در این میان بیشترین تفریح و سرگرمی ای که به نظر برای همگان مورد علاقه می باشد ورزشهای آبی است البته مسائل و مشکلاتی برای انجام اینگونه ورزشها سر راه می باشد.

اولین مشکل برای این تفریحات, ساخت استخر است چون علاوه بر هزینه های احداثی برای یک استخر مواردی همچون اشغال کردن فضا و تغییرات برای محلی که استخر در آن تعبیه میشود وجود نخواهد داشت همچنین استخر های دائمی دارای هزینه های ثابت نگه داری ائم از هزینه تغییرات گرما و سرما و ایجاد ترک در استخر میباشند که خود این موضوع قابل توجه است.
بنابر مطالبی که در بالا گفته شد بسیاری از نگاه ها رو به استخر پیش ساخته میرود تا علاوه بر هزینه های بسیار کمی که نسبت به سایر استخر های ساخته شده دارد, قابلیت جابه جایی را نیز دارا میباشد و هزینه های نگه داری بسیار کم و ناچیزی برای نگه داری آنها صرف میشود.
 
شرکت های مختلفی بجز اینتکس در زمینه فروش استخر پیش ساخته فعالیت دارند: همچون زودیاک، بست وی و سانکس و...، که یکی از شرکت ها که در زمینه تولید، ساخت و فروش استخر پیش ساخته فعالیت میکند, شرکت INTEX امریکا میباشد. این شرکت در زمینه تولید استخر های پیش ساخته بادی و استخر های پیش ساخته فریم دار سابقه چندین ساله دارد و در حقیقت اولین شرکتی است که در زمینه تولید این محصولات فعالیت خود را در امریکا شروع کرده و بدلیل رقابت در قیمت تمام شده محصول چند سالی است که فعالیت خود را تحت لیسانس امریکا در کشور پهناور چین ادامه میدهد.
در اینجا باید به یک نکته بسیار مهم اشاره کرد که استخر های پیش ساخته با چندین نام و عنوان در بازار ایران شناخته شده اند که با نام استخر آماده، استخر متحرک، استخر ویلایی، استخر پُرتابل، استخر برزنتی، استخر فریمی، استخر پایه دار به خریداران معرفی میشوند.

سایر استخر های پیش ساخته توسط این شرکت عبارتند از:
 
-استخر پیش ساخته بادی EASY SET: این مدل استخر پیش ساخته بادی از یک حلقه بادی که از جنس پی وی سی فشرده میباشد بهمراه یک بدنه که از جنس پی وی سی الیاف دار که از الیاف نخ ابریشم مصنوعی است تهیه شده است.
 
استخر بادی ایزی ست
 
ابعاد این استخر ها از که همگی به شکل دایره میباشند از قطر 244 سانتیمتر و ارتفاع 76 سانتیمتر شروع شده و تا قطر 549 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر تولید میشوند.
رنگ این استخر های اینتکس آبی بوده و در بعضی مدل ها دارای طرح هایی که بنام اوقیانوسی معروفند تولید میشود.
موارد استفاده از سایز کوچک این استخر ها در منازل و پشت بام و در سایز های بزرگتر در ویلا و حیاط میباشد.
زمان راه اندازی برای این مدل استخر ها برای آبگیری آنها تقریبا 15 دقیقه میباشد.
برای راه اندازی استخر پیش ساخته ایزی ست بادی کافیست تا شما پس از پیدا کردن محل صاف و مناسب استخر را پهن کرده و لبه رینگ بالایی استخر را باد کنید. سپس شلنگ آب را وارد استخر کرده و صبر کنید. با بالا آمدن آب در استخر رینگ بالا آمده و استخر بادی خانوادگی شکل خود را پیدا خواهد کرد.
 
-استخر پیش ساخته خانوادگی SMALL FRAME: این مدل از استخر های پیش ساخته از یک اسکلت بندی فلزی که بدنه ای از جنس پی وی سی و الیاف نخ ابریشم را نگه میدارد تهیه شده است.
 
استخر فریمی
 
ابعاد این استخر های خانوادگی که همگی مستطیلی میباشند از طول 220 سانتیمتر و عرض 150 سانتیمتر و ارتفاع 60 سانتیمتر شروع شده و تا طول 450 سانتیمتر و عرض 220 سانتیمتر و ارتفاع 84 سانتیمتر ادامه دارد.
این مدل از استخرهای خانوادگی  ویلایی پیش ساخته INTEX همگی آبی رنگ تولید میشوند.
موارد استفاده از این استخر های فریمی پرتابل کوچک بیشتر در منازل و یا بالکن, حیاط, حیاط خلوط و یا پشت بام است.
زمان تقریبی برای راه اندازی این استخر ویلایی پیش ساخته برای آبگیری آنها تقریبا 30 دقیقه میباشد.
برای راه اندازی استخر خانوادگی فریم دار کوچک کافیست تا میله ها را بهمراه بست ها از دور تا دور استخر بگذرانید. سپس میله های پایینی استخر را به سه راهی بالایی استخر نصب کرده و به قسمت گیره ای کف استخر نیز که به حالت یک تکیه گاه عمل میکند وصل کنید. اکنون استخر آماده آبگیری است.
 
-استخر پیش ساخته پرتابل OVAL FRAME: این مدل از استخر پیش ساخته ترکیبی از استخر ایزی ست و فریم دار میباشد. یعنی رینگ بالایی این استخر پرتابل باد میشود و دور تا دور استخر نیز سازه فلزی دارد.
 
استخر پیش ساخته پرتابل
 
ابعاد این استخر که به شکل بیضی میباشد از طول 610 سانتیمتر و عرض 366 سانتیمتر و ارتفاع 122 سانتیمتر است.

 

موارد استفاده از این استخر پرتابل پیش ساخته حیاط و ویلا و باغات میباشد.
همچنین از این استخر پیش ساخته در موارد دیگری مثل پرورش ماهی کشاورزی وآب درمانی و موارد آموزشی جهت مهد کودک ها و مراکز دیگر میتوانید استفاده کنید. 
زمان راه اندازی برای این استخر برای آبگیری 30 دقیقه میباشد.
برای راه اندازی استخر پرتابل اوال فریم کافیست محل مناسبی را پیدا کرده و استخر را روی آن پهن کنید. اکنون رینگ بالایی استخر را باد کرده و فریم های کناری استخر پرتابل را نیز نصب کنید. با بالا آمدن آب استخر شکل خود را پیدا خواهد کرد.

-استخر پیش ساخته آماده ULTRA FRAME: این مدل از استخر پیش ساخته از جنس پی وی سی والیاف نخ ابریشم بسیار ضخیم تهیه شده است.
 
استخر پیش ساخته آماده
 
این استخر های آماده بصورت مستطیل و دایره تولید میشوند.
ابعاد مستطیلی این استخر های فریم دار بزرگ آماده از طول 549 سانتیمتر و عرض 274 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر شروع و تا طول 975 سانتیمتر و عرض 488 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر ادامه دارد.
این مدل استخر آماده اینتکس به رنگ طوسی تولید میشوند.
ابعاد دایره ای این استخر ها از قطر 488 سانتیمتر در ارتفاع 122 سانتیمتر شروع و تا قطر 732 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتر ادامه دارد. رنگ این مدل استخر ها طوسی میباشد.
موارد استفاده از این استخر های آماده فریمی بزرگ حیاط  ویلا و باغات و نیز پرورش ماهی و کشاورزی میباشد.
زمان را اندازی برای این استخر ها برای آبگیری 90 دقیقه میباشد.
برای راه اندازی استخر پیش ساخته آماده کافیست پس از پیدا کردن یک سطح صاف و مناسب استخر را روی آن پهن کنید. میله های فلزی را دور تا دور استخر رد کرده و یایه های فلزی که از یک طرف به کف استخر درگیر میشوند را به قسمت بالایی استخر توسط پین های مخصوصی که دارند اتصال دهید. اکنون میتوانید آب را وارد استخر کنید تا آماده استفاده شود.
از این استخر های پیش ساخته توکار میتوانید در مصارف کشاورزی آب درمانی پرورش ماهی آموزشی و در مهد کودک ها نیز استفاده کنید.
 
 
استخر پیش ساخته متحرک
 
 این نوع از استخر های متحرک پیش ساخته  intex ازجنس پی وی سی و الیاف نخ ابریشم ضخیم تولید میشوند.
این مدل از استخر های آماده شرکت بصورت دایره ای با چند ضلع که بستگی به ابعاد آنها دارد طراحی شده اند که ابعاد آنها از قطر 305 سانتیمتر در ارتفاع 76 سانتیمتر شروع و تا قطر 732 سانتیمتر و ارتفاع 132 سانتیمتری میباشد. رنگ این مدل از استخر ها آبی است که از ابعاد کوچک آنها میتوان در منزل و یا تراس و حتی در حمام نیز استفاده کرد و از سایز بزرگتر آنها میتوان در حیاط، پشت بام و باغ و ویلا و حتی در مراکز آموزشی نظیر مهد کودک ها و مراکز پیش دبستانی و مصارف کشاورزی و آبیاری و مصارف اب درمانی و پرورش ماهی و حتی تو کار استفاده کرد.
زمان مناسب جهت راه اندازی این استخر های متحرک برای آبگیری بسته به اندازه آنها از 30 دقیقه تا 60 دقیقه میباشد.
جهت راه اندازی استخر های متحرک متال فریم ابتدا باید پس از یافتن سطح صاف و هموار مورد نظر استخر را روی آن پهن کرده و میله ها را از فضاهای داخلی استخر که برای این منظور تعبیه شده بگذرانید و بر روی پایه هایی که از جنس پلاستیک سخت است و برروی.زمین قرار میگیرد گذاشت میشود, سپس پین های اتصال را وصل کرده و اکنون استخر متحرک شما قابل آبگیری است
 
-استخر پیش ساخته فایبر گلاس WOOD-GRAIN FRAME POOLS:
 
استخر پیش ساخته فایبر گلاس
 
این استخر ها در واقع بعنوان استخر پیش ساخته فایبرگلاس معروف هستند. جنس بدنه این استخر ها از دو قسمت تشکیل میشود: قسمت اول قسمت داخلی است که از یک استخر معمولی مثل نوع بالایی تشکیل میشود پس از نصب استخر اولی قسمت دومی این استخر ها که همان فایبر گلاس آنها میباشد را بصورت تکه تکه روی هم سوار میکنند. مزیت نصب فایبر گلاس به زیبایی خاص و ضربات کناری استخر میباشد و طراحی این فایبر گلاس ها تماما از طرح چوب نشات میگیرد.
استخر فایبر گلاسی از دو سایز دایره ای با قطر478 سانتیمتر و ارتفاع 124 سانتیمتر و قطر 569 سانتیمتر و ارتفاع 135 سانتیمتر تولید میشود.
زمان راه اندازی استخر پیش ساخته فایبر گلاس 150 دقیقه است. جهت راه اندازی این استخر ها باید دقت کرد تا سازه ها را به آرامی و با نهایت دقت جازد تا سازه های فایبر گلاس آسیبی نبینند.
از استخر های فایبر گلاسی اینتکس برای استفاده در حیاط باغ ویلا و مصارف دیگرب همچون پرورش ماهی و کشاورزی و آب درمانی نیز استفاده میکنند چرا که این استخر ها پرتابل یا متحرک بوده و نیازی به هزینه ها و نصب دائمی ندارند و نیز میتوانید این استخر ها را داخل زمین با فاصله نصب نمایید. 

مزایای انواع استخرهای پیش ساخته فایبر گلاس، بادی، پرتابل یا متحرک، آماده، توکار، پرورش ماهی و کشاورزی :

* نصب سریع و آسان (بدون نیاز به گودبرداری)
* پنج برابر ارزانتر از ساختن استخر
* قابل جابجایی و استفاده فضای آن در زمستان
* دارای پمپ تصفیه آب و امکانات اضافه
* قابل نصب در همه جا (بالکن ، حیاط، پشت بام، زیر زمین )
* مناسب برای نصب در ویلاهای شما در شمال و اطراف تهران
* ایمنی بالا ( به علت نرم بودن بدنه در صورت برخورد، هیچ آسیبی بوجود نمی آید.)
* نصب و راه اندازی آسان در یک روز
* دیواره ساخته شده از سه لایه مجزا
* DVD آموزش نصب
* دارای زيرانداز مخصوص، نردبان، روکش استخر، اسکيمر و تور والیبال

انواع پمپ تصفیه آب استخر پیش ساخته پرتابل و آماده اینتکس
 
- پمپ تصفیه آب فیلتری ساده کوچک یک تکه
- پمپ تصفیه آب فیلتری ساده متوسط یک تکه
 
تصفیه استخر پیش ساخته
 
 این دو مدل پمپ تصفیه استخر کارکرد یکسان دارند. در حقیقت از یک بدنه پلاستیکی استوانه ای که دارای یک فیلتر کاغذی میباشد تهیه شده اند که این بدنه با دو شلنگ به استخر متصل است.

هنگامیکه از یک شلنگ آب وارد پمپ تصفیه استخر پیش ساخته میشود, ذرات معلق در آب توسط فیلتر تصفیه گرفته میشود و از شلنگ دیگر وارد استخر میشود، نحوه نصب این نوع پمپ تصفیه استخر بسیار راحت است، برای اینکار باید استخر را نصب کرده و دو دریچه ورود و خروج را روی بدنه قرار دهید، باید دقت کنید این دو دریچه با یکدیگر تفاوت دارند یکی برای ورود آب به داخل پمپ تصفیه بوده و دیگری برای خروج آب بداخل استخر آماده است که ورودی بزرگتر بوده و سوراخهای زیاد تری دارد و خروجی کوچکتر است، البته برای پیدا کردن محل نصب این دو دریچه روی بدنه استخر راهنما کشیده شده است ولی جهت راهنمایی بیشتر" بعد از آب کردن استخر دو جای دریچه روی بدنه دیده میشود که یکی بالاتر و دیگری پایین تر است، دریچه بالایی مربوط به ورود آب بداخل پمپ تصفیه و دریچه پایینی مربوط به خروج آب بداخل استخر است" بعد از پیدا کردن باید دریچه ها را از داخل بدنه به بیرون نصب کرد طوریکه سمت نصب لوله آب پمپ تصفیه بیرون قرار گیرد، در این مرحله لوله های پمپ تصفیه را با بست های کمربندی ای که داخل بسته بندی استخر است نصب کرده و دو سر دیگر لوله ها را به پمپ تصفیه آب استخر آماده نصب کنید، بالای این پمپ تصفیه یک پیچ پلاستیکی قرار دارد با شُل کردن آن هوای داخلی لوله ها و پمپ را خارج کرده و پمپ را به برق بزنید تا شروع به کار کردن کند، دقت کنید حتماً باید پمپ روی زمین باشد تا کار درست کار کند در غیر اینصورت با بالا بردن پمپ تصفیه آب از سطح زمین کار نکرده و یا اگر کار کند بزودی خواهد سوخت. بعد از نصب و راه اندازی پمپ تصفیه استخر آماده میتوانید دست خود را داخل استخر کرده و جلوی دریچه را لمس کنید در صورتیکه آب بدست شما برخورد میکند پمپ تصفیه درست نصب شده است و در غیر اینصورت اشتباه است، نکته دیگر اینکه نباید داخل لوله ها هوای زیادی باشد چرا که این هوا باعث کندی در سرعت تصفیه آب میگردد.
این مدل پمپ بیشتر برای استخر های بادی خانوادگی و یا ویلایی استفاده میشود که معمولا از سایز کوچکتر آنها که توان تصفیه 1250 لیتر در ساعت دارد برای استخر های کوچکتر و سایز متوسط آنها که توان تصفیه شان 2006 لیتر در ساعت است برای استخر های آماده متوسط و سایز بزرگ آنها که توان تصفیه این پمپ ها 3875 لیتر بر ساعت است برای استخر های آماده بزرگ تر تا استخر دایره با قطر 457 و ارتفاع 122 سانتیمتر پیشنهاد شده است که البته سایز های کوچکتر را میتوان با پمپ های تصفیه آب بزرگتر استفاده کرد ولی استخر های بزرگتر را نمیتوان با پمپ های تصفیه آب کوچکتر استفاده کرد چراکه بدلیل حجم بالاتر آب استخر باید پمپ تصفیه بیشتر روشن باشد که باعث خراب شدن پمپ و داغ کردن آن و در نتیجه تصفیه نادرست آب استخر آماده شما میگردد.

- پمپ تصفیه آب ساده دیجیتالی (قابل نصب روی انواع استخر پیش ساخته متحرک آماده، ویلایی، درون زمین یا توکار)
این مدل پمپ دقیقا عملکردی مشابه به پمپ قبلی دارد با این تفاوت که دارای یک نشانگر دیجیتالی که برای نشان دادن زمان و تایمر است میباشد.

- پمپ تصفیه آب سه تکه کلر زن ( قابل نصب روی استخر پیش ساخته فایبر گلاس، آماده پرورش ماهی، کشاورزی، توکار یا متحرک)
این مدل پمپ ها از سه قسمت تشکیل شده اند که قسمت اول برای نگه داری از یک فیلتر بزرگ و قسمت دوم برای ترکیب مقدار نمک یا کلر لازم استخر با آب و قسمت سوم نشانگر دیجیتالی این پمپ میباشد.
نشانگر دیجیتالی این پمپ تصفیه پیشرفته تر از پمپ قبلی عمل میکند و در حقیقت با هر اشتباهی که در آب استخر بوجود آمده کد خطای مخصوص آنرا نشان میدهد بطور مثال وقتی که به استخر کلر و یا نمک مخصوص زده شود در صورتی که این مقدار کم یا زیاد باشد بوق هشدار میزند.
این مدل پمپ را با تمامی استخرهای پیش ساخته میتوان استفاده کرد.

- پمپ تصفیه آب کامبو (پیشنهاد شده برای استخر های پیش ساخته فایبر گلاس و سایر استخر های خانوادگی بزرگ)
این پمپ استخر پیش ساخته پرتابل و آماده عملکردی کاملا متفاوت از سایر پمپ های بالا کار میکند. روش تصفیه این پمپ با شن مخصوص یا همان سیلیس میباشد و نیازی به تعویض فیلتر ندارد.
دارای یک مخزن به حالت کپسول است که کنار آن یک ظرف کوچک برای گرفتن ذرات معلق بزرگتر در آب با یک توری مخصوص دارد.
میتوان به تصفیه این پمپ آب سرعت داد و یا مدل تصفیه آب استخر را عوض کرد. هنگامی که شنها کثیف میشوند با استفاده از یک درجه چرخش روی پمپ میتوان تمامی کثیفی های پمپ استخر پرتابل را بسمت فاضلاب فرستاد و پمپ را بصورت خودکار تمیز کرد. در حقیقت ساختار این پمپ مثل همان ساختار استخر های بزرگی است که در مجموعه های ورزشی وجود دارد. از این مدل پمپ برای استخر های پیش ساخته پرتابل و متحرک یا آماده با ابعاد بزرگتر استفاده میشود.

- نکاتی درباره نگهداری انواع استخر آماده پیش ساخته
  • استخر های پیش ساخته پرتابل را حتما روی سطح صاف و هموار نصب کنید (شیب جزئی عیبی ندارد)
  • اگر استخر شما جزء استخر های بزرگ فریم دار خانوادگی اینتکس است پیشنهاد میشود برای بار اوا از تجربیات نصاب استفاده نمایید
  • برای تمیز نگه داشتن استخر پیش ساخته پرتابل حتما از قرص کلر و سبد کلر و پمپ تصفیه استفاده نمایید
  • اگر نیاز به جمع کردن استخر خود دارید, حتما استخر آماده را با شامپو شسته و پس از آبگرفتن کامل کف و دیواره ها آنرا خشک نمایید و در جایی که رطوبت ندارد نگهداری کنید
  • اگر استخر آماده یا پرتابل در محیط خشک و روبازی مورد استفاده قرار میگرفته, حتما پس از خشک شدن با یک دستمال مرطوب که آغشته به پارافین است تمام استخر را بکشید تا از شکنندگی استخر جلوگیری شود
  • برای جمع کردن استخر پرتابل آماده حتما سعی شود که از تاهای شکننده استفاده نشود
  • هیچ لوازمی را روی استخر پس از تا کردن نگذارید
نحوه استفاده از کلر در انواع استخر های پیش ساخته
قرص کلر
دقت کنید جهت استفاده از کلر در استخر های پیش ساخته فایبر گلاس، متحرک و یا استخر آماده و پرتابل اینتکس حتما باید از کلر قرصی با درجه مرغوب استفاده شود چرا که این استخر ها دارای بدنه ای غیر از بدنه های استخر های ساخته شده و استخر های درون زمین هستند و باید برای اینکه به عمر و جنس بدنه این استخر ها لطمه ای وارد نشود از قرص های با کیفیت به روش زیر استفاده کرد:
در مرحله اول نیاز به یک سبد قرص کلر و یا یک کلر پاش دارید چرا که قرص های کلر بسیار قوی هستند و اگر بصورت کامل روی بدنه استخر انداخته شوند و به کف استخر بخورند همان جا را به اندازه 20 سانتیمتر میپوسانند البته این امر راجع به استخر های ساخته شده نیز صدق میکند. قرص کلر را باید به اندازه و مقدار کافی در چند وعده در هفته استفاده نمایید دقت کنید قبل از استفاده از قرص کلر یک ساعت پمپ تصفیه را روشن کنید و زمان استفاده از قرص کلر را معمولا غروب قرار دهید چراکه در این هنگام آفتاب وجود ندارد و قرص کلر به آفتاب حساس بوده و به اصطلاح کلر میپرد. بعد از اینکه قرص کلر را استفاده کردید تا فردا صبح از استخر استفاده نکنید چون همانطور که گفته شد باید آفتاب به استخر بتابد تا کلر از آب گرفته شود. در این مرحله پمپ تصفیه را روشن کنید و اگر جارو داشتید آنرا هم به کف استخر یزنید الان استخر آماده استفاده است. دقت کنید نیازی نیست که شما هر روز به آب کلر بزنید میتوانید این عمل را یک روز در میان انجام دهید ولی باید عمل تصفیه آب را در دو الی 3 نوبت در روز انجام دهید در صورتیکه شما به استخر خود رسیدگی کنید آب استخر تا سه روز یکبار هم برای کلر زدن مشکلی پیش نمیاورد ولی این امر برای پمپ های تصفیه حرفه ای اینتکس است و پمپ های معمولی این توان را ندارند.
 
 
نکات قابل توجه جهت استعلام قیمت استخر پیش ساخته
 
 تمامی نکات بالایی در مورد انواع استخر های آماده و پرتابل پیش ساخته و فایبر گلاس سایر شرکت های دیگر صدق میکند که این نکات تاثیر بسیار زیادی در قیمت های این استخر ها دارد.
شرکت INTEX از تمامی متقاضیان این استخر ها درخواست میکند تا در هنگام خرید به لوازم این استخر ها خصوصا نوع پمپ های تصفیه دقت کافی نمایند و از هزینه های اضافی ای که برخی از فروشندگان این محصولات از مشتریان دریافت میکنند مطلع باشند تا خریدی آگاهانه و خاطره ای خوش را از با اینتکس بودن را داشته باشند.
برای استعلام قیمت انواع استخر پیش ساخته با شماره 66121416 021  تماس بفرمایید.
 
5 نکته که باید قبل از خرید استخر پیش ساخته روی زمین در نظر بگیریم
 
مقدمه
اگر به دنبال روشی جدید برای سرگرم کردن و گذراندن اوقات فراغت در تابستان هستید یک استخر شنا آماده و پرتابل بهترین روش می باشد اگر چه به این معنی نمی باشد که در همان ابتدا آن مدلی که دیده اید را خریداری نمایید باید قبل از اجرای تصمیم خود چند نکته را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که بهترین نمونه از استخر خانواده را خریداری میکنید. برای کمک به شما این مقاله را ترتیب داده ایم که 5 نکته مهم و ضروری قبل از خرید را به شما در مورد استخر پیش ساخته بگوییم.
سایز این مدل استخرها
این گونه محصولات ابعادی را برای راه اندازی بخود اختصاص میدهند پس قبل از اینکه تصمیم خود را عملی سازید بهتر است که سطح زمینی که میخواهید در آن جا استخر را راه اندازی نمایید اندازه گیری کنید. اگر فضای کوچکی در دسترس دارید، بهتر است حتما محیط خود را اندازه گیری کنید. برای محصولی حدودا با اندازه 5.50 متری باید فضایی تا حدود 6.50 متر در نظر بگیرید، پیشنهاد می شود که فضایی بیشتر را در نظر بگیرید تا کوچکتر، به دلیل اینکه در این صورت در زمان راه اندازی ه مشکل و کمبود جا برخورد نمی کنید.
 
آیا هموار بودن یا همسطح بودن زمینی که میخواهید در آن استخر را نصب نمایید، مهم است؟
اگر زمینی که میخواهید در آن استخر خود را نصب کنید یک دست و هموار نباشد باید زمین را جهت راه اندازی آماده نمایید مخصوصا برای ساخت و ساز این مدل محصولات پیش ساخته هموار بودن سطح زمین یک شرط اصلی می باشد در غیر این صورت به دلیل ناهموار بودن زمین یک طرف ان پر از آب شده و طرف دیگر آن خالی از آب بوده در نتیجه فشار در یک طرف ایجاد شده و به بدنه آن صدمه وارد می سازد، پمپ تصفیه به خوبی کار نمیکند و در نهایت نیز منجر به ایجاد فاجعه میگردد.
 
آیا خودتان میخواهید آن را نصب نمایید؟
در زمانی که میخواهید استخرتان را نصب کنید باید به این مسئله توجه داشته باشید که چه زمانی میخواهید آن را رها کرده و استفاده نمی کنید در ضمن طریقه نگهداری و حفظ آن در سرما را به طور کامل اطلاع داشته باشید. بسیاری از محصولات بادی در زمانی که مورد استفاده قرار نمیگیرند به راحتی و در مدت زمان کوتاهی خالی از باد شده، در کیف مخصوص به خود نگه داری شده و دوباره توسط خودتان راه اندازی می شود. زمان کمتری را به خود برای نصب بخود اختصاص میدهد. یکی دیگر از زیباهایی که در زمان نصب استخر های پیش ساخته باید در نظر بگیریم ساخته عرشه و دور آن بوده، به چه دلیل تصمیم میگیرید که این کار را انجام دهید؟ ساخت دور این محصول پیش ساخته کاملا پیچیده بوده و باید برای راه اندازی یک نفر را استخدام نمایید در ضمن در طول سال نیز نیاز به تعمیر و نگه داری داشته و باید راه کار های نگه داری آن را در زمان سرمای زمستان بدانید. اگر آن را به حال خود رها کنید در این صورت باید در سال آینده نیز دوباره آن را نصب کنید.
یک استخر ساخته شده روی زمین تا چه میزان هزینه دارد؟
در جواب باید بگوییم که متنوع است و بستگی به مدل و اندازه ای دارد که شما انتخاب کرده اید. اگر بخواهید به طور دائم آن را نصب کنید که در این صورت هزینه بالایی را برای شما ایجاد میکند، استخر های بادی ایزی سِت نیز یه راحتی در مدت کوتاهی نصب شده و نیازی به نصاب و هزینه نصب ندارد. بسیاری از افراد در ابتدا هزینه راه اندازی را میپرسند در حالی که این مقدار از صرف هزینه در زمان خرید هر استخری صورت میگیرد بعلاوه د کنار این گونه هزینه ها مواد شیمیایی مانند کلز نیاز دارید تا از رشد باکتری، جلبک و ... در این محصول جلوگیری نمایید. اب را زلال و شفاف نگه دارید، یک فرصت خوب به شما پیشنهاد میدهیم اینکه در ماههای پر مصرف استخر مانند تابستان به طور هفتگی این میزان از مواد را چک نمایید تا به هزینه های اضافی و مازاد نیز بر خورد نکنید.
 
آیا این مدل استخر ها گارانتی دارند؟
همه این مدل محصولات همراه گارانتی معتبر خود می آیند بخصوص زمانی که استخری گرانتر و با تجهیزات بیشتر بخرید برای مثال پمپ های تصفیه شنی که همراه استخر های پیش ساخته فریم دار به دست شما میرسد، دارای 18 ماه گارانتی بوده ولی با این حال در زمان خرید نکات مربوط به محصول همچنین گارانتی آن را به دقت در سایت مورد مطالعه قرار دهید.
استخرهای پیش ساخته لوکس و مناسب قیمت
زمانی که می خواهید استخر پیش ساخته جدیدی را نصب نمایید، به طور کلی از نظر تجهیزات و سبک دستخوش تغییرات قرار گرفته و از نظر ظاهر نوسان دارد. به دلیل ارزان بودن و داشتن بدنه محکم از پی وی سی هنوز هم مورد استقبال اکثر افراد قرار گرفته و یکی از جاذبه های مهم در رابطه با استخر های پیش ساخته بحساب می آید. در ابتدا می خواهیم به چند سوال پاسخی کوتاه و کامل دهیم.
 
استخر پیش ساخته چیست؟ 
امروزه به دلیل پیشرفت در زمینه تفریحات آبی دیگر نیازی نیست که برای گذراندن این گونه تفریحات نیازی نماباشد که در صف انواع استخر ها منتظر بمانیم و هزینه زیادی را برای گذراندن مدتی کوتاه در استخر صرف نماییم. اکثر کودکان نیز علاقه مند به این ورزش آبی همراه با لوازم تفریحاتی دیگر آن می باشند، راغب هستند که با دوستان خود ساعت ها به آبتنی بپردازند در ضمن والدین نگران تمیزی و عدم آلودگی این محیط ها می باشند. استخر های پیش ساخته به عنوان محصولی جالب برای این دسته از افراد می باشد که میخواهند محیطی کاملا امن، تمیز و با داوم را که جابه جایی آسان دارد، تهیه نمایند. استخری است  که از هزینه نصب پایینی برخوردار بوده، در طرح ها و اندازه های متفاوت، متناسب با هر بودجه ای می باشد. از جنس های متفاوتی بنا بر نیاز شما ساخته شده که ممکن است بادی یا فریم دار باشد. طرح چوبی فایبرگلاس داشته باشد یا کاملا طرحی ساده داشته در ضمن کارایی انها نیز متفاوت بوده، جهت شنا، آبتنی، پرورش ماهی و کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد.
 
آیا تنوع در شکل و اندازه دارد؟
 
در اینجا باید گفته شود که شرکت معتبر اینتکس ارائه دهنده انواع استخر پیش ساخته بوده که یکی از مدل های آن ایزی سِت می باشد. در ادامه به توضیح مفصل در مورد نحوه نصب و راه اندازی این مدل استخر پیش ساخته می پردازیم. 
استخر پیش ساخته فریم دار فلزی که به آسانی در حیاط پشتی منزلتان نصب شده و ساعت ها می توانید با خانواده و دوستان تان سرگرم شوید. این گونه استخرها برای مصارف خانوادگی ایده آل می باشد که بوسیله آن می توانید تجربه لحظاتی شاد، ریلکسی در آب و انجام انواع تفریحات آبی را داشته باشید. دیواره های این گونه استخر ها از پی وی سی ساخته شده و دارای فریمی محکم و فلزی می باشند، مانند سایر محصولات پیش ساخته اینتکس نیز نصب سریع دارد. به آسانی می توانید برای سالیان سال از این استخر استفاده نمایید.
اوال فریم یکی دیگر از محصولات اینتکس بوده، بسیاری از مشتریان که در جستجوی یک مدل مستطیلی و استاندارد هستند این مدل را ترجیح می دهند.  استخر های پیش ساخته اوال اینتکس بین استخر ایزی سِت و فریم دار فلزی پل بزرگی به حساب می ایند از این جهت که مانند ایزی ست نصب آسان و سریع داشته و از لحاظ فریم دار بودن نیز مانند استخر فریم دار فلزی می باشند که بوسیله فریمی محکم بدنه آن پشتیبانی میشود در ضمن شکل و ظاهر مستطیلی آن نیز فضای بزرگی را ایجاد می نماید.
قبل از اینکه به توضیح مدل اولترا فریم بپردازیم، این مدل استخر پیش ساخته (prism) از نظر قیمت کاملا ارزان می باشد و در اندازه های کوچکتری با همان مقاومت و سبک اولترا ساخته شده در ضمن دارای همان مزایا نیز می باشد. مناسب برای استفاده در حیاط پشتی منزل برای انجام تفریحات آبی است.
استخر پیش ساخته اولترا فریم که از سه لایه فشرده شده از مواد ساخته شده و کاملا مقاوم بوده، نصب راحت دارد. این گونه استخر ها در طرحی بی نظیر می باشد و به صورت تکه تکه قابلیت دسترسی دارد به آسانی آن ها را بهم متصل نموده، امن است و نیازی به میخ، پیچ و دیگر لوازم جانبی برای نصب ندارد. روکش داخلی آن دارای روکش نرم، سفید درخشان و مانند طرح کاشی آبی می باشد که به حیاط خلوت تان جلوه ای باور نکردنی می بخشد.
استخر پیش ساخته کودکان در رنگ ها و طرح های مختلف ساخته شده که دارای شخصیت کارتونی گوناگون می باشد اکثرا مجهز به آبپاش و سایر موارد است.
 
آیا استخر های پیش ساخته دارای لوازم جانبی هستند؟
 
برای تعمیر و ایجاد ماندگاری بالا دارای کیت تعمیراتی بود همچنین برای نصب و راه اندازی آن نیز دارای زیر انداز و کاور روی استخر می باشد. این گونه لوازم جانبی به صاحب استخر کمک می کند که به آسانی آن را استفاده نماید و استخر خود را به محیطی قابل دسترس و مناسب تبدیل نمایند.
 
آیا استخرهای پیش ساخته بزرگ دارای قطعات یدکی می باشند؟
 
برای نصب سریع و استفاده آسان آن نیاز به قطعات یدکی مانند جارو، اسکیمر، پیچ مخصوص، قلاب استخر، شلنگ و پین دارند. بهتر است قبل از راه اندازی آن همه این وسایل را در یک مکان داشته باشید.
 
آیا سیستم فیلتر تصفیه بر روی استخر فابل نصب می باشد؟ 
 
در بعضی از مدل های استخر های پیش ساخته باید برای تمیزی و شفافیت آب استخر از سیستم تصفیه کنند آب استفاده نمایید. اکثر در استخر هایی که بدنه فلزی دارند و در ابعادی بزرگ ساخته شده اند، کارایی دارد.
نحوه نصب مرحله به مرحله استخر پیش ساخته ایزی سِت
هر موقع که صحبت استخر میکنیم آن چه که در ذهن مان تداعی می شود، انواع استخر های ساخته شده در زمین است که یکی از رایج ترین آنها که هم اکنون در مغازه ها موجود می باشد، استخر های بتونی است. اگر چه که تنوع زیاد و گسترده ای در مغازه ها در این رابطه وجود دارد مانند فایبر گلاس و وینیلی اما استخر بتونی حدودا 60% از از این آمار را بخود اختصاص داده است. این مدل استخرهای یشنهاد شده اغلب در شکل، سازه و مواد تشکیل دهنده دارای محدودیت می باشند. از استیل و مواد فشرده شده در هر شکل و اندازه ای تشکیل میشوند. همان طور که در مطالب قبلی گفته شد، ساخت و ساز استخر های فایبر گلاسی در کارخانه صورت میگیرد و به صورت آماده به منزل تان آورده شده و در جایی که مد نظر تان است، نصب میشود. به دلیل عدم دسترسی به شکل و مواد کوناگون در این مدل استخر ها تنها 7% از فروشگاه ها را به خود اختصاص داده در آخر استخر های از جنس وینیل که با وسایل همراه خود برای شما ارسال میگردد به همین دلیل 33% از فروشگاه ها را بخود اختصاص داده است. فقط کافیست سازه مربوط به استخر وینیلی را نصب نمایید و با آب آن را پر نمایید در ضمن از نظر شکل و اندازه نیز مانند سایر استخر های پیش ساخته داخل زمین دارای محدودیت های مخصوص به خود هستند. در رابطه با ساخت و ساز استخر های ساخته شده داخل زمین همیشه هزینه راه اندازی آن بعنوان یک نگرانی عمده برای مصرف کنندگان بحساب می آید. در شکل و اندازه های متفاوتی بنا بر نیاز و مکان مورد نظر ساخته شده اند، طرح ها به طور ساده تر و انعطف پذیر تر تولید شده اند.
به طور کلی این مدل استخر ها بعنوان مدل های ساخته شده داخل زمین شناخته شده اند که در مطالب گذشته راجع به محدودیت در شکل و تنوع اندازه آن ها به صورت گسترده صحبت کرده ایم. از نظر هزینه و صرف وقت در راه اندازی آنها نسبت به استخر های پیش ساخته و پرتابل بیشترین میزان را دارند. در اینجا راجع استخر های پیش ساخته ای می خواهیم توضیح دهیم که به دلیل تنوع در شکل و اندازه مورد علاقه اکثر افراد در زمینه شنا، تفریحات آبی، پرورش ماهی و کشاورزی قرار گرفته اند. از موادی ساخته شده که سازگار با پوست بدن و محیط زیست می باشد. پرتابل و قابلیت جابه جایی به هر مکانی را دارد. در ابعاد و اندازه های متنوع تولید شده و برای هر کار و فعالیتی که در نظر دارید، مدلی در ابعاد و اندازه بخصوص خود را دارد.یک نمونه از این سِری محصولات استخر ایزی سِت اینتکس می باشد.