سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید    ثبت نام کنید     پرداخت سریع

اینتکس سایت

مرکز فروش محصولات بادی

   0 سبدخرید :
محصولی در سبد خرید موجود نمی باشد.
 

چادر مسافرتی

راهنمای خريد‌ چادر مسافرتی

با توجه به پيشرفت تكنولوژی هر روز شاهد اختراع وسيله‌ای تازه برای راحتي گردشگران هستيم. هرچند امروز استفاده از كمپ‌های تابستانی بسيار رواج پيدا كرده و در بيشتر شهرهای ساحلي چادرهای رنگارنگی را میبينيم كه تعدادی از گردشگران را در خود جای داده، اما يكی از دغدغه‌های هميشگي آنها چگونگي انتخاب و خريد چادری مناسب با شرايطشان است.
با كمي دقت متوجه میشويم كه چادر مسافرتی امروزه به عنوان يكي از اصلي‌ترين لوازم سفر گوشه‌ای از صندوق اتومبيل قرار گرفته و بنابراين اگر قصد خريد اين وسيله را داريد به توصيه‌های ما توجه كنيد تا چادری راحت و ايمن را براي سفرهای خود تهيه كنيد و از راحتی داخل آن هنگام سفر با خانواده لذت ببريد.

چادر مسافرتی به انگلیسی= TRAVEL TENT

ظرفيت چادر

اگر قصد خريد چادري با ظرفيت 5 نفر را داريد حتما چادري با ظرفيت 6 نفر تهيه كنيد چون وسايل همراه شما يقينا به اندازه يك نفر فضا نياز دارند البته اگر به موضوع مهمان در اين گونه سفرها زياد توجه نكنيم. اين فضاي اضافه هيچ وقت بلااستفاده نخواهد ماند.به ياد داشته باشيد كه ظرفيت هر چادر نسبت به فضاي كف آن در نظر گرفته مي‌شود و براي خوابيدن هر نفر با كيسه خواب استاندارد در نظر گرفته شده و هرگز مثل اتاق خواب فضاي اضافي نخواهيد داشت.

حريم خصوصي اتاقها

بسياري از چادرها با ديواره‌هاي نازكي به باريكي يك برگ كاغذ از هم جدا شده‌اند بنابراين براي حفظ حريم خصوصي خانواده هميشه سعي كنيد به ضخامت اين ديواره‌ها توجه كافي داشته باشيد، اين مساله يعني حفظ حريم خصوصي شما هنگام سفرهاي گروهي يا استفاده از كمپ‌هاي عمومي واقعا براي شما بسيار پراهميت خواهد بود و شايد گاهي هم دردسرساز باشد. به هر حال قبل از انتخاب چادر سفر خودتان از فروشنده بخواهيد تا نمونه‌اي باز شده از آن مدل را به شما نشان دهد تا از ضخامت ديواره‌هاي آن كاملا مطمئن شويد. بهترين راه براي اين كار استفاده از يك چراغ قوه است چون اين مشكل يعني نازك بودن ديواره چادر‌ها هميشه هنگام غروب و شب نمايان مي‌شود.

سهولت نصب

بيشتر چادرهاي مسافرتي خانوادگي داراي لوازم جانبي زيادي مثل ميز، صندلي و بخصوص ميله‌هاي نگهدارنده چادر هستند، اما استفاده از اين وسايل نيازمند تمركز يا دانستن قوانين خاصي نيست. با اين امتياز هرچه نصب چادر ساده‌تر باشد شرايط بهتري براي شما فراهم خواهد شد.

وسايل جانبي و ميله‌هاي نگهدارنده

ميله‌ها و لوازم جانبي چادرها اصلي‌ترين اجزاي آن هستند، بنابراين استقامت اين وسايل و طول عمر آنها باعث بهبود كيفيت چادر مي‌شود. پس هنگامي كه براي خريد چادر سفري به فروشگاه رفته‌ايد ابتدا به لوازم جانبي و خدمات پس از فروش اين وسيله توجه كنيد تا اگر يكي از اين وسيله‌ها، ميله‌ها و بست‌ها خسارت ديد بتوانيد به سادگي آن را تعويض يا تعمير كنيد. اين امتياز باعث مي‌شود كه در صورت بروز خسارت براي اين وسايل چادر خود را به انباري منزل تحويل ندهيد و به دنبال پس‌انداز كردن جهت خريد چادري جديد نباشيد.

ارتفاع چادر

به خاطر داشته باشيد كه تفاوت بسيار زيادي بين چادرهاي مسافرتی خانوادگي براي سفرهاي تفريحي تابستاني شما و چادرهاي حرفه‌اي براي كوهنوردي يا ديگر مصارف وجود دارد كه يكي از آنها ارتفاع داخل اين چادرهاست. در واقع چادرهاي خانوادگي خانه‌اي كوچك و سيار هستند كه وظيفه حفظ خانواده در يك سفر تابستاني بر عهده آنهاست و نياز به امكانات ويژه‌اي در اين نوع چادرها نيست. بنابراين ايستادن راحت شما هنگام راه رفتن در اين فضا يا داخل چادر از مزيت‌هاي اين نوع چادر براي شما و خانواده شماست پس هميشه هنگام خريد سعي كنيد چادرهايي كه حداقل 170 سانتي‌متر ارتفاع دارند، انتخاب كنيد چون اين ارتفاع در واقع حد معمول براي ايستادن است البته اگر شما جزو بلندقدها نيستيد.

وزن چادر همراه لوازم جانبي

اين چادرها هميشه وسايل جانبي زيادي دارند كه باعث اضافه وزن چادر مي‌شوند. اين وزن اضافه هنگام راهپيمايي‌هاي طولاني تا رسيدن به محل كمپ براي شما واقعا دردسرساز خواهد بود. به ياد داشته باشيد كه هميشه اتومبيل شما تا نزديك كمپ نمي‌رسد بنابراين لازم است علاوه بر كوله‌پشتي، ديگر وسايل چادر را نيز حمل كنيد.
با كمي دورانديشي هنگام خريد چادر مورد نيازتان به وزن خالص آن كاملا توجه داشته باشيد. معمولا وزن خالص چادر روي بسته‌بندي آن چاپ شده كه با توجه به آن مي‌توانيد از دردسر بزرگي در آينده جلوگيري كنيد، چون گاهي وزن چادر باعث انصراف شما از ادامه سفر مي‌شود.

اندازه بسته چادر هنگام جمع شدن كامل

فضاي داخل صندوق عقب اتومبيل يا باربند آن هميشه جاي نگراني شما هنگام سفرهاي خانوادگي بوده و هست چون در اين گونه سفرها كه قصد استفاده از چادر را داريد مجبوريد مقداري از فضاي داخل صندوق يا باربند اتومبيل را به چادر سفر خودتان اختصاص دهيد، بنابراين بايد متناسب‌ترين چادر را هنگام خريد انتخاب كنيد تا در آن دچار مشكل كمبود جا نشويد، اما چادرهاي امروزي كمتر اين مشكل را براي صاحبانشان ايجاد مي‌كنند.

فضاي داخل اتاق‌ها

وقتي قصد خريد چادر سفري را داريد، شايد هرگز به اين موضوع توجه نكرده باشيد، اما اين موضوع يعني كمبود فضاي داخلي اتاق‌هاي چادر هنگام سفرهاي تفريحي گاهي باعث سردرگمي شما خواهد شد. به طور كلي همه ما از كمبود فضا در منزل يا اتاق كارمان ناراحت مي‌شويم، اما چون امكانات رفاهي مناسب ديگري در اختيار ماست اين مشكل زياد برايمان دردسرساز نخواهد شد. ولي هنگام سفر اين اشكال كوچك دردسر بزرگي را به همراه خواهد داشت چون امكانات رفاهي مناسبي مثل منزل در اختيار ما نيست بنابراين وقتي قصد انتخاب چادر را داريد به فضاي داخلي و امكانات جانبي آن كه قرار است آسايش شما را فراهم كنند توجه كامل داشته باشيد، پس هرگز در خريد چادر مسافرتي خود عجله نكنيد و حسابي اين موارد را مدنظر قرار دهيد.

پنجره‌ها

تعداد و اندازه پنجره‌هاي چادرهاي سفري يكي از مهم‌ترين امتيازات چادرهاي خانوادگي است. بنابراين به تعداد و اندازه اين قسمت از چادر سفري خودتان توجه ويژه داشته باشيد، تا هم نور كافي و هم تهويه مناسب هواي چادر، موجبات آسايش شما را فراهم مي‌كند. البته اساسي‌ترين نكته براي اين پنجره‌ها اين است كه حتما محافظ ورود حشرات قابل تعويض روي آنها نصب شده باشد.

جنس چادر

آخرين و اساسي‌ترين گزينه براي انتخاب مناسب‌ترين چادر، جنس مواد اوليه تشكيل‌دهنده آن براي شماست چون همان طور كه مي‌دانيد اگرچه بيشتر اين چادرها از نوعي پوليمر (مواد پلاستيكي) توليد شده‌اند ولي ميزان تراكم و كشش بين مولكولي اين مواد متفاوت است كه باعث تفاوت مورد مصرف اين چادرها مي‌شود.

انواع چادر مسافرتي

انتخاب نامناسب چادر سفر مي تواند طبيعت گردي شما را با دردسرهاي مختلفي همراه کند که حداقل آن برگشتن از سفر و يا مراجعه به يک مسافرخانه ارزان قيمت و بي کيفيت با کوله باري از خاطرات بد است! اما در عوض اگر کمي وقت صرف مطالعه انواع، کيفيت و قابليت‌هاي مختلف چادر کنيد مي توانيد در شرايط حساس و در يک شب باراني و سرد از اين که چنين چادر مقاوم و مطلوبي داريد به خود بباليد!
براي انتخاب چادر مناسب بايد بدانيد که چادرهاي مسافرتي از نظر شکل ظاهري چند نوع هستند:

1- چادرهاي چارچوب دار (Frame Tent):
اين نوع چادر بهترين و بيشترين فضا و سقف آزاد جهت ايستادن را دارد. فضاي خواب، آشپزي و نشستن در آن از هم جدا هستند. قاب يا چارچوب در اين چادر از جنس استيل است. لايه محافظ شرايط بد جوي در اين چادر از جنس کتان يا الياف مصنوعي است.

2- چادر گرده ماهى(Ridge Tent):
چادري مثلثي، با يک تير افقي در طول چادر که توسط دو تيرک عمودي در ابتدا و انتهاي چادر حمايت مي شود. اين چادر بسيار مقاوم بوده و سقف آزاد آن هم مناسب است. تنها عيب آن در قسمت پهلوهاي غير مستحکم آن است. جهت استقامت بيشتر در باد اين چادر بوسيله طنابهاي مخصوص چادر به زمين محکم مي شوند.

3- چادر گنبدي(Dome Tent):
همانطور که از اسم آن بر مي‌آيد اين نوع چادر به شکل گنبدي است. برپا کردن آن بسيار آسان است و با عبور تيرک هاي قابل انعطاف و سبک از داخل آستين چادر آماده مي شود. تيرک‌ها در بالاي چادر با هم تقاطع غير متصل دارند. تيرکها از جنس پلاستيک تقويت شده با الياف شيشه يا آلياژ همبسته است. اين نوع چادر قابل حمل و اندازه آن نيز متغير بوده حتي سايزهاي مناسب تعداد نسبتا زياد افراد را نيز در خود جاي مي دهد. اين چادر به علت قيمت مناسب، راحتي حمل، سبک بودن و ... پرفروش ترين نوع چادر است. توجه داشته باشيد که هرچه ارتفاع گنبد بيشتر باشد آسيب پذيري آن در برابر باد بيشتر است.

4- چادر ژئودزيک (Geodesic Tent):
اين چادر شبيه چادر گنبدي است اما در آن آرايش تيرک ها متفاوت است که موجب مقاومت بيشتر چادر در برابر وزش باد مي شود. تيرکهاي انعطاف پذير از جهات مختلف چادر عبور کرده و بدنه چادر را بصورت صاف و کشيده نگاه مي دارد.

5- چادر گردشي (Touring Tent):
در اين چادر تيرک ها و گنبد به صورت کشيده است. جنس چادر از نايلون و پلي استر و ندرتاً از کتان است و معمولا پنجره دارند. اين چادر ها داراي قسمت دالان مانند خارجي جهت استفاده از سايه بان و انجام آشپزي هستند.

6- چادر رو در رو(VIS-A-VIS Tent):
در اين نوع چادر مسافرتی معمولا دو فضاي مخصوص استراحت و خواب در دو طرف محوطه وسط يا نشيمن قرار دارد. قسمت وسط و يا اصلي مي تواند به صورت گنبدي و يا گرده ماهي باشد.

7- چادر تونلي يا حلقه اي (Hoop Tent):
چادر هاي حلقه اي و تونلي بسيار به هم شبيه هستند در اين چادر ها معمولا يک يا چند تيرک به صورت حلقه اي در عرض چادر عبور مي‌کند. وجود تيرک‌هاي دايره اي موجب مي شود تا ديواره چادر به شکل تونل درآمده و فضاي داخل آن نسبت به بسياري از انواع چادر بيشتر باشد. اين چادر معمولا بسيار مقاوم و سبک و مورد علاقه کوهنوردان است.

8- چادر مسافرتی اتوماتیک (Automatic tent)
چادر های مسافرتی اتوماتیک در حقیقت نسل جدید چادر هایی هستند که براحتی قابل نصب و همینطور جمع آوری میباشند، در  حقیقت فرم ساختار چادر مسافرتی ذکر همان چادر عصلیی بوده با این تفاوت که این چادر ها توسط یک سیستم بسیار ساده با سازه عصایی روی بدنه خود نصب شده اند و براحتی بعد از خارج کردن از کیف حمل خود میتوان آنها را راه اندازی نمود، از انواع  مختلف این چادرها میتوان به چادر مسافرتی کیت با نام مستعار kit یا همان چادر خاوران و چادر مسافرتی اتوماتیک فیت با نام مستعار fit یا همان چادر فخر ایران اشاره کرد، این چادر ها ساخت ایران میباشند و پایه های این چادر ها فلزی بوده که که از نظر استاندارد های جهانی ساخت چادر مورد تایید نمیباشند چرا که پایه های فلزی اولاً موجب سنگینی چادر شده و در ثانی باعث میشود ابعاد بسته بندی چادر بزرگ تر شود و حمل و نقل آن سخت تر باشد، ایراد دیگر که باید به آن اشاره کرد فشار پایه ها در حالت ایستا است که مخصوصا در حالت هایی که باد باشد دچار فشار بهمین پایه ها میشود.
 
تاریخچه چادر مسافرتی اتوماتیک کیت (kit)
چادر صنعت خاوران بیش از سی سال در زمینه تولید انواع چادر های نظامی و امدادی فعالیت دارد و بیشترین سهم تولید این چادر ها را داشته است، تولید اولین چادر امدادی اسکلتی مطابق با استاندارد های هلال احمر توسط این شرکت در سال 1379 تولید شده است و در حال حاضر در حوادث استفاده میشود، در سال 1389 این شرکت با تکیه بر تجربه و با هدف بهره گیری از دانش روز جهانی در جهت رشد کیفی محصول در صنعت چادر مسافرتی و محصولات وابسته اقدام به طراحی و ساخت محموعه کامل تولیدی چادر مسافرتی در این زمینه نموده است.
محصول جدید این شرکت با نام چادر مسافرتی اتوماتیک کیت اولین چادر اسکلت فلزی متصل بهم میباشد که با نصب راحت و بسیار سریع خود یکی از مشکلات اساسی مصرف کنندگان را برطرف کرده است، ضمن اینکه طراحی مهندسی و تولید صنعتی این چادر توانسته علاوه بر مزیت های کیفی قیمت چادر را نسبت به محصولات مشابه خارجی تا 50 درصد کاهش بدهد.
این چادر طی شماره ID7130 در اداره کل مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده و در حال حاضر با نام تجاری KIT عرضه میگردد، استفاده از روش های خاص ، علمی و مهندسی در تولید و ساخت این چادر مهمترین تفاوت را با روشه ای سنتی تولید چادر مسافرتی ایجاد کرده است و دارای مزیت های ذیل شده است.
مزیت چادر مسافرتی اتومات کیت (INSTANT KIT):
نصب و جمع آوری سریع چادر مسافرتی در یک دقیقه * نصب ساده و آسان چادر اتوماتیک فقط با یک بار مطالعه یا تماشای تصویری cd آموزشی * فضا و ارتفاع مناسب در داخل چادر سفری کیت * پارچه چادر مسافرتی کیت ضد آب (WATER PROOF) * استحکام مناسب چادر کیت با استفاده از فریم فلزی * وزن مناسب چادر مسافرتی با توجه به قطعات مصرفی و مقاوم * تولید پوشش سقف جداگانه که در صورت نیاز به خریداران چادر مسافرتی کیت عرضه میگردد * دارای ضمانت نامه یک ساله پایه های چادر مسافرتی اتوماتیک کیت و 5 سال خدمات پس از فروش چادر

Top

درباره اینتکس

اولین نمایندگی اینتکس در ایران و وب سایت معتبر محصولات بادی شرکت اینتکس سایت است که پخش و فروش محصولات بادی و تفریحی intex best way، realax، intime، columbus، sail را عهده دار میباشد. این شرکت در زمینه کلی و جزئی محصولات بادی شامل انواع تخت بادی, تشک بادی, تخت خواب بادی, استخر بادی و استخر پیش ساخته, مبل و کاناپه بادی, وان حمام بادی ,جکوزی بادی, قایق بادی, موتور قایق, تشک مواج, تشک بیمارستانی و محصولات تفریحی چون چادر مسافرتی و کیسه خواب با قیمت شرکتی و آمادگی سرویس دهی به تمامی نقاط کشور فعالیت می کند. شرکت اینتکس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات بادی در دنیا می باشد. در حال حاضر اینتکس سایت قدیمی ترین و کاملترین نماینده عرضه و فروش انواع این نوع محصولات در ایران می باشد. در اینتکس سایت مشریان و طرفداران محصولات بادی می توانند متنوع ترین انواع این محصولات را مشاهده و بررسی نمایند و با دقت کامل نسبت به انتخاب محصول بادی مورد نیاز خود اقدام کنند. اینتکس سایت با بررسی و ارائه نظرات کارشناسی و نکات مهم چگونگی نگهداری و تعمیر انواع تخت و تخت خواب بادی، تشک بادی، مبل بادی، کاناپه بادی، استخر بادی و هم چنین استخر پیش ساخته و چادر مسافرتی به مشتریان خود در خرید بهتر و با سهولت بیشتر کمک شایانی بدهد.

+ مطالب بیشتر


تماس با ما

آدرس فروشگاه و نمایندگی اصلی اینتکس در ایران: ستارخان، نرسیده به میدان توحید، خیابان کوثر (نمازی) دوم، نبش مینو، پلاک 3

ایمیل: info@intex-site.com

intex_site@yahoo.com
خط ویژه: 66121416-021
خط 1: 66122235-021
خط 2: 66129849-021
خط 3: 66526311-021
خط 4: 44009407-021

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اینتکس سایت، نماینده فروش محصولات اینتکس در ایران، می باشد.
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است

طراحی سایت: سینام - بهینه سازی (سئو): ایرسئو