سلام، به حساب کاربری خود وارد شوید    ثبت نام کنید     پرداخت سریع

اینتکس سایت

مرکز فروش محصولات بادی

   0 سبدخرید :
محصولی در سبد خرید موجود نمی باشد.
 

تشک مواج (تشک ضد زخم بستر)

 
بر مبنای میزان خطرات و وضعیت تحرک بیمار، می توان از تشکهای کاهش دهنده فشار و یا واحدهای جانشین تشک ها استفاده نمود. موسسات خدمات و مراقبت های درمانی، باید پروتکل های سطوح حمایتی در ارتباط با گزینش نوع تشک (محصول) برای هر اندیکاسیون خاص را در اختیار داشته باشند. بالش ها و پتوهای کتانی ابزارهای ساده ای هستند که همگان می توانند به سهولت برای کاهش فشار از آنها استفاده کنند. هنگامی که از این وسایل به جا و درست استفاده شود، آنها قادرند شکل بخش هایی از بدن را که فشار را تحمل می کنند، به خود بگیرند و با افزایش سطح اتکا باعث کاهش فشار تماس شوند. با استفاده از بالش در زیر ساق های پا می توان پاشنه های بیمار را از سطح تخت بالاتر آورد. باید ابزارها و وسائل بالشتکی را بین ساق ها و زانوهای بیمار قرار دهیم تا هم امتداد بدن وی را حفظ نماییم. و هم از تماس برجستگی های استخوانی با یکدیگر جلوگیری به عمل آوریم. تشکهایی که در مقیاس تجاری برای کاهش فشار عرضه شده اند عبارتند از:
فوم ها
تشک های هوایی استاتیک
تشک های حاوی ژل
تشک های آبی 
گروه اندکی از بیماران ممکن است نیاز به سطوح حمایتی داشته باشند که توانایی بیشتری در جهت کاهش فشار، اصطکاک، نیروهای کششی و رطوبت داشته باشد. این محصولات عبارتند از:
تشک های با نشت اندک هوا
سطوح حمایتی هوا - شبه مایع 
بیمارانی که مجبور باشند مدت های طولانی بر روی صندلی یا ویلچر بنشینند، نیازمند سطوح مناسبی هستند که بتواند به گونه ای موثر و در عین حال بی خطر، فشار سطح تماس را کاهش دهند و حمایت و پایداری مناسبی را نیز برای سطح تماس فراهم آورند. نواحی در معرض خطر بالا در بیمارانی که به مدت طولانی به حالت نشسته هستند عبارتند از:
توبروزیته های ایسکیال
ستون مهره های کمری
پاها
پاشنه ها 
نباید با بالشتک های حلقوی استفاده کرد زیرا می توانند باعث ایسکمی بافتی شوند. انتخاب نوع بالشتک رویه صندلی، نیازمند مشورت با یک متخصص صلاحیت دار است. برای بیمارانی که موقتا مجبور به نشستن طولانی مدت بر روی صندلی هستند، بایستی توجه خود را به بالشتک هایی معطوف کنیم که بیشترین میزان کاهش فشار را برای توبروزیته ایسکیال فراهم نمایند. حمایت و آسایش مناسب و استقرار امتداد بدن در این افراد، نقشی اساسی دارد. افرادی که توانایی تحرک داشته باشند، هر 20-15 دقیقه یکبار بایستی تغییر وضعیت بدهند. از کسانی که قدرت عضلانی نیم تنه فوقانی آنها کافی است باید خواسته شود که خود صندلی چرخدار را برانند.
برای استقرار و وضعیت دهی از (قانون 30) استفاده می شود. این قانون، به این معنی است که قسمت فوقانی بستر را می توان به میزان 30 درجه یا کمتر بالا آوریم و تنه بیمار را در هنگام تغییر وضعیت به چپ و راست، در وضعیت چرخش جانباز 30 درجه قرار می دهیم، هر گاه قسمت فوقانی بستر را بیش از 30 درجه بالا آوریم (برای نمونه، برای غذا خوردن و یا تماشای تلویزیون)، زمان این تغییر وضعیت را باید محدود نمود تا اعمال نیروهای کششی و فشاری را به حداقل برسانیم. در وضعیت چرخش جانبی 30 درجه، لگن و شانه های بیمار از حالت درازکش به میزان 30 درجه چرخانده می شود و از بالش یا حائل های، ابری (فوم) برای استقرار مناسب بیمار استفاده می شود به گونه ای که هیچ فشاری برروی تروکانتر و یاساکروم وارد نشود. در صورت تحمل بیمار می توان وی را در وضعیت درازکش بر روی شکم (Prone) نیز مستقر نمود.
روش هایی که برای اصلاح الگوی توزیع فشار در بستر بیماران مطرح میشود، اکثرا بر مبنای تئوری کاهش فشار بستر است که در نتیجه منجر به بهبود پرفیوژن بستر مویرگی می گردد. یکی از روشهای پیشرفته ای که بر مبنای این نظریه، ارائه شده است. استفاده از الگوی دینامیک ( تشک مواج ) در ساخت تشک های مورد استفاده در زخم بستر است. زیربنای این الگو، فیزیولوژی طبیعی بدن انسان است. بدن انسان هنگام خواب بطور طبیعی هر 10 دقیقه یک بار (و بطور متوسط هر 8 تا 12 دقیقه یکبار) حرکت می کند تا خونرسانی در بستر مویرگی در نواحی تحت فشار بهبود پیدا کند. این دوره های 10 دقیقه ای، مکانیسمی است که در بعضی از تشک های جدید، طراحی و اجرا شده است. این تشک ها، مجموعه ای از سلولهای حاوی هوا هستند و این سلولها به صورت یک در میان پر و خالی می گردند، که سیکل پر و خالی شدن آنها به مدت ده دقیقه، یعنی مشابه فیزیولوژی بدن در حالت طبیعی، تنظیم شده است. این امر کمک می کند تا حالت فیزیولوژیک از دست رفته بدن در بیماران بستری، دوباره بدست آید و در نتیجه، فشار مستمر و مداومی که برروی قسمتهای تحت فشار وارد می گردد، برداشته شود. استمرار فشار عامل تخریب لایه های بافتی است و شکستن این استمرار، رمز موفقیت در درمان زخم بستر می باشد. الگویی که ذکر شد، اقتباسی جالب از فیزیولوژی بدن است و این اقتباس بدون شک می تواند موفقیت آمیز باشد. 
نحوه کار کردن با تشک مواج:
برای استفاده تشک مواج ابتدا تشک را باز میکنید دو عدد شلنگ با تشک نصب شده را به دو سوراخ پمپ باد وصل کنید. پمپ باد را روشن کرده و درجه را تا آخر میگذارید. تشک به آرامی شروع به باد شدن میکند و سلولها یک در میان یا یک ردیف در میان باد میشوند، سپس بیمار را روی تشک خوابانده و درجه پمپ را روی وسط میگذارید.
موارد احتیاط برای تشک مواج:
دقت شود که از تشک هایی تحمل وزن آنها پایین تر از بیمار شمامیباشد استفاده نشود زیرا اینکار به سلول های باد فشار آورده و ضمن خرابی باعث میشود تا عملکرد آنها ضعیف تر گردد و سلول های باد توانایی باد و خالی کردن وزن شخص را نداشته باشند.
دقت شود تا تشک در جایی نزدیک به مواد اشتعال زا و یا حرارت خیلی بالا و مستقیم قرار نگیرد.
در صورتی که قسمتی از تشک مواج شما سوراخ شد با لوازم مخصوص تعمیرات آن را تعمیر کنید و از چیز دیگری استفاده ننمایید. اگر لوازم تعمیرات تشک مواج را نداشتید میتوانید با پرداخت مبلغ بسیار جزئی از شرکت دریافت کنید پس از چسب های متعدد در بازار استفاده نکنید. در صورتی که نتوانستید تشک را تعمیر کنید این کار را به شرکت واگذار کنید.
موارد احتیاط برای پمپ باد تشک مواج:
پمپ باد تشک مواج را به هیچ وجه پرتاب ننمایید.
سعی کنید شلنگ های مرتبط به پمپ و تشک بدون هیچ گونه تاب خوردگی و خم شدگی باشند تا به پمپ باد تشک فشار وارد نکند.
دو پایه زیر پمپ باد تشک وجود دارد که برای رد شدن هوا زیر پمپ تعبیه شده اینکار کمک به داغ نشدن پمپ میکند، حتما پایه ها را روی زمین باز نگه دارید تا به پمپ شما فشار وارد نکند.
مواقعی که بیمار شما استحمام میکند و یا بهر دلیلی از تشک استفاده نمیکند پمپ باد را خاموش کنید تا استراحت کند.
پمپ های باد تشک مواج توسط مهر شرکت 18 ماه ضمانت دارند، شما بهیچ وجه نمیتوانید پمپ را باز مایید چرا که از این ضمانت خارج میشود. خاطر نشان میشویم که ضمانت تشک مواج شامل شکستگی و یا استفاده های ناصحیح که مشخص باشند نمیگردد و هزینه ایاب و ذهاب بعهده مشتری میباشد.

Top

درباره اینتکس

اولین نمایندگی اینتکس در ایران و وب سایت معتبر محصولات بادی و تفریحی، اینتکس سایت است که پخش و فروش محصولات شرکت های intex best way، realax، intime، columbus، sail, fit, kit را عهده دار میباشد. این شرکت در زمینه کلی و جزئی محصولات بادی شامل انواع تخت, تشک, تخت خواب, استخر و استخر پیش ساخته, مبل و کاناپه, وان حمام ,جکوزی, قایق, موتور قایق, تشک مواج, تشک بیمارستانی و محصولات تفریحی چون چادر مسافرتی و کیسه خواب با قیمت شرکتی و آمادگی سرویس دهی به تمامی نقاط کشور فعالیت می کند. شرکت اینتکس یکی از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات بادی در دنیا می باشد. در حال حاضر اینتکس سایت قدیمی ترین و کاملترین نماینده عرضه و فروش انواع این نوع محصولات در ایران می باشد. در این شرکت مشتریان و طرفداران محصولات بادی  و تفریحی می توانند متنوع ترین انواع این محصولات را مشاهده و بررسی نمایند و با دقت کامل نسبت به انتخاب محصول مورد نیاز خود اقدام کنند. اینتکس سایت با بررسی و ارائه نظرات کارشناسی و نکات مهم چگونگی نگهداری و تعمیر انواع تخت و تخت خواب، تشک، مبل، کاناپه، استخر و هم چنین استخر پیش ساخته و چادر مسافرتی به مشتریان خود در خرید بهتر و با سهولت بیشتر کمک شایانی میدهد.

+ مطالب بیشتر


تماس با ما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به اینتکس سایت، نماینده فروش محصولات اینتکس در ایران، می باشد.
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌های اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوری اسلامی ايران است

طراحی سایت: سینام - بهینه سازی (سئو): ایرسئو